Ucuz Laminat Ahşap Döşeme Hakkında Bilmeniz Gereken En Önemli 5 Şey – pespar.com

Son güncelleme 15 Ağustos 2022, 20:36

Evinizi yenilemeye karar vermek, size yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyduğumuz büyük bir adımdır. Tadilat yaparken en önemli hedef, istediğiniz görünüme istediğiniz fiyata kavuşmaktır. Ucuz laminat parke, dikkate alınması gereken bazı özelliklere sahiptir. İşte laminat parke satın almadan önce bilmeniz gereken ilk 5 şey:

1. Laminat parke nedir?

laminat-ahşap-döşemeBasitçe söylemek gerekirse, laminat parke, parke gibi görünmesi için yapılmış laminat parkedir. Bir parke zemine benzer bir görünüm elde edersiniz, ancak eksi parke maliyeti. Laminat parke birkaç katmandan oluşur. Üstte bir aşınma tabakası veya bitiş tabakası, bir çekirdek tabakası ve bir alt tabaka. Bakılması gereken ana Çekirdek, HDF çekirdeğidir. HDF çekirdeği, parçalanan, mum ve bir reçine bağlayıcı ile birleştirilen ve ısı ve basınç kullanılarak paneller haline getirilen yumuşak ağaç liflerinden yapılır. Daha ayrıntılı bir yanıt için blogumuzu ziyaret edin: laminat parke nedir?

Bileşimi için geri dönüştürülmüş sert ağaç liflerinden yapılmış geniş bir tahta laminat zemine sahip olmak, suyun bu zemin için baş düşmanı olduğu anlamına gelir. Laminat zeminler su geçirmez değildir ve lifler birbirine mumlanmış olduğundan, durgun suyun zemini bozmasını önleyecek güçlü bir bağlayıcı madde yoktur. Laminatı geleneksel masif parke zemin gibi kullanın, yüksek nemli bir alanda yaşarken döşemeyin.

2. Ucuz laminat parke almalı mıyım?

Fikrimizi soruyorsan, belki deriz! Ucuz laminat parke, size masif ahşap zemine benzer bir görünüm verir. Laminat parke seçtiğinizde bir oturma odası veya yemek alanı harika görünebilir. Dayanıklı, su geçirmez ve evcil hayvanlara dayanıklı harika görünümlü bir zemin arıyorsanız, COREtec, Shaw zeminler, Mohawk, vb.’nin bazı ucuz vinil tahta fiyatları için lüks vinil tahta zeminlerimizi satın almak isteyeceksiniz.

3. Laminat parkenin belirli bir şekilde temizlenmesi gerekiyor mu?

kadın parke zemini süpürürHiç de bile. Pine-Sol veya zeminlerinizde genellikle kullandığınız herhangi bir temizleyiciyi kullanmaya devam edebiliriz. Ucuz laminat ahşap döşemeyi, fayans yaptığınız gibi süpürüp paspaslayabileceksiniz. İsterseniz süpürmek yerine kiri almak için elektrikli süpürge bile kullanabilirsiniz. İnsanlar bu tür zeminleri seçtiklerinde temizlik malzemelerinden tasarruf edebilirler çünkü pahalı temizleyicilere yatırım yapmak zorunda kalmazsınız.

Yağlardan, mumlardan veya mobilya spreylerinden uzak durun. Düz amonyak temizleyiciler veya ağır alkali ürünler de hayır-hayırdır. Bir temizleyicinin reklamı aşındırıcı olarak yapılıyorsa, onu da satın almaktan vazgeçebilirsiniz. Bu katlarda finişe zarar vermek istemiyoruz.

4. Laminat parke evcil hayvan ve çocuk dostu mudur?

Evcil hayvanlar söz konusu olduğunda halıdan daha iyidir. Kürkünün içine yerleşeceği konusunda endişelenmenize gerek yok ve saçlarını laminattan temizlemek, halıdan temizlemekten çok daha kolay olacaktır. Sert yüzeyli döşeme genel olarak daha hijyenik bulunmuştur. Laminat su geçirmezlik iddiasında bulunur, ancak su geçirmez değildir, bu nedenle evcil hayvanınız siz evde yokken yerde bir kaza bırakırsa, HDF çekirdekten liflerin bükülmesi veya köpürmesi nedeniyle o noktanın harap olduğunu görebilirsiniz. Masif parke zeminler gibi laminatı yeniden cilalayamazsınız. Bu nedenle, evinizde evcil hayvanınız olduğunda bunu aklınızda bulundurun. Kulağa gereksiz geliyor, ancak lüks vinil tahta, su geçirmez yapısı ve sert ağaca benzer dokulu bir deneyim ile parke ve laminata göre daha ucuz bir alternatif.

5. Laminat parke için en iyi teklifi nereden alabilirim?

parke zeminÇoğu çevrimiçi ve yerel döşeme mağazası, laminat parke stoklar. Laminatın geçmişin ahşap görünümlü döşemesi olduğuna inanıyoruz. Laminat parke dışında birçok seçenek var. Laminat parke, lüks vinil tahta ürünlerine benzer şekilde fiyatlandırılır. Bir LVP zemin, büyük su geçirmezlik özelliği sunduğunda, laminat önermek zordur. LVP zeminlerimizin çoğu ABD’nin her yerinde stoklandığından, nakliye masraflarını düşürdük ve size reddedemeyeceğiniz inanılmaz bir fiyat bıraktık! Blogumuzda LVP hakkında daha fazla bilgi edinin Lüks Vinil Tahta Döşeme Nedir? yapıyı, iddiaları ve sinir bozucu tedarik zinciri kökenlerini parçaladığımız yer.

Ucuz laminat ahşap döşeme alternatifimiz Luxury Vinyl Plank’tır. LVP, alanınız için mükemmel seçimdir, bu nedenle ürünlerimize göz atmaya başlayın ve bir sonraki yenilemenizi bugün planlayın!

Hakkında admin