Spor parke nedir ve nasıl seçilir, Parke özellikleri ve çeşitleri

Spor parke nedir ve nasıl seçilir?

Parke spor salonları için – bunlar profesyonel ahşap zeminlerdir, stilspor sahalarında, basketbol kulüplerinde, dans salonlarında, üniversitelerde, fitness salonlarında ve okullarda yer almaktadır. malzeme vardır mükemmel kalite. Böyle bir planın parkesi özellikle spor için yaratılmıştır, yüksek güvenilirlik, stabilite gereksinimlerini karşılar, aşınma direnci ve estetik.

Zeminin özel tasarımı, oyunun uygun dinamiklerini garanti eden mükemmel darbe emilimi sağlar. Yüksek elastikiyeti sporcuları yaralanmalardan korur, diz, ayak bilekleri ve sırtta bükülme ve burkulma riskini azaltır. Spor parke basketbol, ​​voleybol, hentbol ve mini futbol gibi spor dallarında amatör oyunlar için tasarlanmıştır.

Doğru spor parke nasıl seçilir?

bilmiyorsan nasıl seçilir spor parke – spor zeminlerinin üzerinde yapılacak sporlara uygun olması veya çeşitli amaçlara uyarlanması gerektiği anlaşılmalıdır. Bu nedenle, özel esneklik ve işlevsellik ile karakterize edilmelidirler. Uygun ahşabın cinsine, kullanılacak levhanın boyutlarına ve yüzey bitişinin doğru olmasına özen gösterilmelidir.

Doğru spor parke nasıl seçilir, parke fiyatı, Kiev, Svіt Parke

Spor için parke seçme kriterleri

Spor için parke seçiminde ana kriterler şunlardır:

– Esnekliğe ek olarak, spor zemin kaplaması üreticileri esnekliği de unutmamalıdır. Yüksek derecede elastikiyet ve mükemmel yastıklama özellikleri, kaplamaya koşu, atlama ve diğer aktif aktiviteler için dayanıklılık ve rahatlık garantisi verir.

– Aşınma direnci de önemlidir. Yüksek kaliteli bir spor zeminin yapıldığı malzemeler sert ağaçlardan çıkarılmalıdır. Ayrıca, aşınma direncini elde etmek için, malzemenin yüzeyi için koruyucu bir bariyer oluşturan yüksek kaliteli parke verniği kullanılır.

– Kaplamanın sabit bir yüke dayanabilmesi için, kaplamanın yüksek kaliteli montajı ve boyutsal kararlılığı gereklidir.

– Dayanıklılık da ana kriterlerden biridir, bu yüzden doğal bir monolitik malzeme seçmelisiniz.

Parke özellikleri ve çeşitleri – spor için kaplamalar

Spor parke, diğer malzemeler gibi, spor için kendi özelliklerine ve parke türlerine sahiptir. Bildiğiniz gibi, spor kaplama sadece doğal malzemelerden yapılmaz, aynı zamanda sentetik bir bileşime de sahip olabilir.

Aynı zamanda, doğal ahşaptan spor için zemin üretimi aşağıdaki faktörleri dikkate alır:

– Spor yönüne göre seçilen ağaç türleri ile esneklik sağlanmaktadır.

– Gözenekli yapısı nedeniyle ahşap ses emici özelliklere sahiptir.

– Ahşap, sentetik zeminler gibi statik biriktirmez.

Spor salonu için doğal ahşap döşeme: avantajları ve dezavantajları

Doğal ahşaba dayalı spor salonu döşemesinin kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Bir yandan döşeme, zamanla çukurların, çiziklerin ve diğer hasar türlerinin de oluşacağı sağlam bir tuval sağlar. Ancak öte yandan uzmanlar, böyle bir kat planının üst katman kaldırılarak eski haline getirilebileceğini belirtiyor.

Bir spor salonu için çok pahalı değil mi? Değil! Periyodik restorasyon, kaplamanın uzun süre tamamen değiştirilmesinden kaçınmanıza izin vereceğinden.

Spor salonu için hangi parke yapılır: tasarım özellikleri

Spor salonu için yüksek kaliteli parke doğal ahşaptan yapılmıştır ve çok katmanlı özel bir yapıya sahiptir. Meşe, Akçaağaç, Kayın ve Dişbudak, spor parke üretimi için en iyi malzemeler olarak denenmiş, test edilmiş ve onaylanmıştır.

Üst katman

Vernikleme amaçlı, bitmemiş bir yüzeye sahip bir parke tabakası. Üst katmanın kenarları, zemine tam olarak oturmasını sağlayan bir dil ve oluk sistemi ile tamamlanmıştır.

alt katman

Altında ahşap kirişli bir kontrplak tabakası var. Kirişlere PVC ayaklar takılarak zemindeki darbeleri ve yük düşmelerini absorbe eder.

Zemin altlığı

Buhar bariyeri – nemin ahşap katmanlarına girmesini önleyen bir polietilen tabakası.

Doğal kaplama, güvenli bir sabitleme sağlayan özel bir parke yapıştırıcısı üzerine monte edilmiştir.

spor salonu parke fiyatları

Klasik bir parke zeminin maliyetine dayanarak, bir spor salonu için parke fiyatlarının küçük olmadığı anlaşılabilir. Aynı zamanda, bu tür kaplama aşınmaya dayanıklıdır ve tekrarlanan restorasyona tabidir, bu da satın almayı gelecek için iyi bir yatırım haline getirir. Ayrıca Svit Parquetu online mağazasını ziyaret ederseniz, bunu anlayabilirsiniz. spor parke fiyatı m2 başına kabul edilebilirden fazla olabilir.

Kiev’de spor parke nereden alınır?

İle Kiev’de spor parke satın al sadece spor pazarına odaklanan uzmanlaşmış bir şirket aramak gerekli değildir. “Svit Parke” de, klasik döşeme çeşitlerine ek olarak, yüksek Avrupa kalite standartlarına uygun olarak üretilen çeşitli konfigürasyonlarda spor parke de karlı bir şekilde satılmaktadır.

Bir uzmana danışmak, maliyeti hesaplamak ve ayrıca yüksek nitelikli ve deneyimli uzmanlardan profesyonel kurulum sipariş etmek mümkündür.

Hakkında admin