Sıkça Sorulan Sorular

kompansatör nedir?

Mantar kompansatör, mantar ağacı kabuğunun özel bir şerididir. Yardımı ile mutfak ve yaşam alanlarını görsel olarak ayırmanın yanı sıra fayanslardan laminat veya parke geçişi yapabilirsiniz. 10 mm genişliğindeki bir mantar şeridinin 5 mm’ye eşit olarak sıkıştırılması ve boyut olarak yenilenme eğilimi göstermesi nedeniyle, malzeme zemin hareketini sorunsuz bir şekilde telafi eder. Bu durumda, eşik ve boşluklara gerek yoktur. Parkeyi zımparalamanız gerekiyorsa, bu, aynı zamanda serbestçe cilalanmış bir mantar kompansatörü ile birlikte yapılabilir. Mantar genleşme derzleri iki boyutta mevcuttur: 900x7x15 mm, 900x10x15 mm, 7 kat lake kaplamaya sahiptir ve 10 renk seçeneğiyle ahşap tonuna uygun renklendirilmiştir: meşe, ceviz, dişbudak, merbau, venge, beyaz ve diğerleri veya kaplanmamış.


vinil nedir

Vinil, polivinil klorür veya PVC’den özel bir teknoloji kullanılarak üretilen bir zemin kaplamasıdır. Doku fayans, ahşap, taşa benzer. Neme dayanıklı, fayans ve ahşaptan daha güçlü. Vinilin temel özellikleri, sentetik bileşenine kuvars kumunun eklenmesi nedeniyle sertlik, dayanıklılık ve elastikiyettir. Her tip oda ve dış mekan kullanımı için uygundur.


Parke tahtası: avantajlar

Bir parke tahtasının ana avantajları: – Masif ahşaba kıyasla maliyeti daha uygundur, çünkü yalnızca üst tabakası pahalı ahşaptır. – Çok çeşitli dekor. Bu döşemenin ön tabakası nadir bulunan ağaçlardan bile yapılabilir. – Her katmanın çok katmanlı ve dikey dizilişi sayesinde bağlantının yüksek mukavemeti, esnekliği ve dayanıklılığı sağlanır. – Parke tahtasının yüzeyi koruyucu bir kaplama kullanılarak fırçalanabilir, ağartılabilir veya renklendirilebilir.


Kale parke tahtası

Bu, geleneksel bir parke tahtasından bağlantı biçiminde farklılık gösteren bir zemin kaplamasıdır. Avantajı, tabanda etiket olmadan yüzer döşeme imkanı sayesinde zamandan ve paradan tasarruf edilmesidir. Ayrıca gelecekte hasarlı bir lamel değiştirmek mümkündür.


Büyük tahta: bu nedir

Masif ahşap, %100 ahşap döşemedir. Ana özellikler: – diken-oluk bağlantı sistemi; – 600 mm’den başlayan uzunluk; – 90 mm genişlik. Dizinin montajı, karmaşıklık açısından bir parke tahtasınınkiyle aynıdır. Bu malzemenin aşınma direnci, levhanın tepesinden oyuğa kadar olan tabakanın kalınlığı ile belirlenir. Ne kadar kalınsa, yüzeyi o kadar çok zımparalayabilirsiniz.


Parke zemini su basarsa ne yapmalı?

Parke restorasyonu gereklidir, çünkü zemininizden bahsediyoruz. Parke ve parke tahtası taşmasının sonuçları şunlar olabilir: – mantar, küf, siyahlık; Su bastıktan sonra kararmışsa parke nasıl restore edilir? Zemini istenmeyen sonuçlardan kurtarmak için, koydan sonra parkenin ıslanarak restorasyonunu sipariş etmeniz gerekir. Svit Parke Tugayları her şeyi hızlı, verimli ve tozsuz bir garantiyle yapacaktır. Döşeme, sahiplerine rahatsızlık vermeden uzun yıllar hizmet edecektir. Profesyonelleri seçin. Doldurduktan sonra kalıpların yalnızca yerel olarak değiştirilmesini sipariş etmek de mümkündür. Kiev ve bölge için hareket.


kaide nedir

Kaide, çeşitli telleri gizlemeye yarayan zemin kaplamasını tamamlamak için gerekli bir malzemedir. Süpürgelik tahtaları sadece bir dekor değildir, aynı zamanda zemin ve duvarlar arasındaki boşluğu toz ve kirden korumak için bir odanın onarımının son aşamasında kullanılır. Yeni süpürgeliklerin öyle bir profili var ki, iletişim kablolarını altlarına gizleyebilir, anahtarlar ve prizler kurabilirsiniz. Bu, odaya özel bir estetik ve modernlik kazandırır. Ürünlerimiz tasarımınıza bitmiş ve zarif bir görünüm kazandıracaktır.


Parke ve parke tahtaları nasıl benzer?

Çoğu insan, parke ve parke levhalarının farklı isimlerle aynı döşeme olduğunu düşünür. Bu nedenle tüketiciler genellikle ev veya kamusal alan için uygun olmayan ürünleri satın alırlar. Bu kaplamalar sadece doğal ahşaptan üretilmeleri ile benzerlik gösterirler, yani insan sağlığına zarar vermezler, zararlı ve toksik maddeler salmazlar. Parke, görünüş, üretim süreci, teknik ve fonksiyonel özellikler bakımından parke levhadan farklıdır.


Yağ mumu: bu nedir?

Balmumu yağı, aşınma direncini artırmak ve ahşabı çatlamaktan ve kurumaktan, nemden, mantardan ve küften korumak için kullanılan tamamen doğal bir kaplamadır. Ahşap, bitirme aşamasında bu madde ile emprenye edilir. Balmumu ve keten tohumu yağı içerir ve asit katkı maddeleri, zararlı solventler ve metal tuzları içermez. Balmumu yağı genellikle sentetik emsallerinden daha iyi performans gösterir ve rakip olur. Sıvı veya sert balmumu, keten tohumu yağı ile birlikte ahşap yüzeyi zararlı güneş ışığından, nemden ve mantardan mükemmel şekilde korur.


Teras veya zemin kaplaması nedir

Bir teras tahtası, doğal ahşaptan (Sibirya karaçamı, meşe, tik, merbau, vb.) veya ahşap-polimer kompozitten (WPC) yapılmış bir dış mekan zemin kaplamasıdır. Zemin kaplaması, ahşaptan talaş, sentetik pigmentler ve polipropilen, polietilen veya diğer PVC bileşenleri gibi bağlayıcılardan oluşur. Teras tahtasının kullanıldığı yerler: teraslar, çardaklar, hamam ve saunalar, havuza yakın kaldırımlar, verandalar, restoranların spor ve yazlık alanları, bahçe yolları ve daha fazlası. Bu, yüzeyi oluklu (kadife) veya pürüzsüz (planken) olabilen, yakından döşenen plakalar şeklinde bir döşemedir.


Düşük kaliteli şap: ne yapmalı?

Şapı zımparalayarak düzleştirebilirsiniz. Zeminin mukavemetini arttırır ve nemi emmesini engeller. Taşlama, aşağıdaki kusurları ortadan kaldırır: kir, talaşlar, çatlaklar, kireç sütü. İlk önce tüm yüzeydeki boya, macun ve döküntü kalıntılarını temizlemeniz gerekir. Zemini zımparalayın, ardından astarlanabilir.


Teknoloji uzmanının nesneye ayrılması: neden gerekli?

Bir teknoloji uzmanına danışmak gereklidir, çünkü bu size zaman kazandıracak ve sizi beklenmedik maliyet ve endişelerden kurtaracaktır. Uzman, temeli düzgünlük, dayanıklılık ve nem açısından değerlendirir; oda ve duvarlardaki nemi ölçer; merdivenlere, tavanlara ve duvarlara parke döşemek için standart dışı görevleri çözer; diğer zemin kaplamaları ile boşlukların ve derzlerin boyutları hakkında önerilerde bulunur. En uygun zemin kaplamasını, ilgili malzemeleri ve döşeme teknolojisini seçmek için teknoloji uzmanı yalnızca tesisteki odanın özelliklerini değerlendirebilir. Ve ancak sonuçlandıktan sonra, kaplamanın gerekli miktarda kırpılması belirlenir.


Astar: neden gerekli

Astar, yüzeyde ince bir film oluşturan ve mantar ve küf görünümüne karşı koruyan bir araçtır. Astar, yapışmayı iyileştirme ve işlenmiş yüzeye derinlemesine nüfuz etme yeteneğine sahiptir. Beton zemine bir astar uygulanırsa, bu, hizmet ömrünü uzatacak olan nemi emmesini önleyecektir. Onarımlar sırasında yüzeyleri astarladığınızdan emin olun!


Parke ve fayans birleştirme Bir odayı imar etmek için, genellikle parke veya laminatlı karolar gibi farklı zemin kaplamalarının bir kombinasyonu kullanılır. Çoğu zaman, eklemler iç kapıların altında bulunur veya karmaşık bir şekle sahip büyük bir uzunluğa sahiptir. Parke ve parke tahtası, odadaki sıcaklık ve nemdeki değişikliklerle birlikte boyut olarak artma eğilimindedir. Bu nedenle, iki kaplama arasında çeşitli şekillerde gizlenebilecek bir boşluk bırakmayı unutmayın: bir eşik ile, dolgu macunu ile doldurun, harç kullanın veya bir mantar kompansatör kullanın. Zemin kaplamalarını seçerken, her birinin seviyesini de göz önünde bulundurun. Gerçekten de, bir odayı imar ederken aynı seviye gereklidir.


Parke ve hayvanlar: seçim için ipuçları

Mat yüzeyli ve fırçalanmış efektli parke, bazı küçük çizikleri gizlemenizi sağlar. Fırçalama prosedürü, ahşabın hayvanların pençeleri tarafından çizilebilecek yumuşak yüzeyini kaldırır. Böylece parke çok daha güçlü hale gelir. Yağ ile işlenmiş ahşap zemin, tüm hizmet ömrü boyunca yenilenebilir. Sadece döşemenin döşemeden sonra olduğu gibi kusursuz kalması için işlemi tekrarlamak gerekir. Doğal parke tonları, evcil hayvanların bulunduğu mahalleler için en uygunudur. Parlak ve açık renklere dikkat edin – çizikleri daha iyi gizlerler. Bu küçük püf noktaları kullanarak evcil hayvanlarınızla birlikte yaşamaya uygun parke tahtaları seçimini doğru bir şekilde yapabileceksiniz.


Sıkça Sorulan Sorular