Satın Almadan Önce Laminat Parke ve Parke Zemin Kaplama Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey – pespar.com

Son güncelleme 15 Ağustos 2022, 19:40

Evinizi yeniden şekillendirmek, ilk taşındığınızda memnun olmadığınız tüm özellikleri düzeltmenin harika bir yoludur. Zeminlerinizi değiştirmek genellikle tüm odaya tamamen farklı bir görünüm ve his verebilir. Laminat parke ile parke parke arasındaki tartışmada, hangisini satın alacağınıza karar vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Satın almadan önce bilmeniz gereken 5 şey:

1. Fark nedir?

Laminat parke ile parke parkeyi karşılaştırmaya başladığınızda, ikisi arasındaki en büyük farkın ne olduğunu bilmelisiniz. Laminat parke aslında ahşaptan yapılmamıştır. Parke zeminleri taklit etmek için farklı şeylerin bir karışımından yapılmıştır. Parke döşeme ise doğal ahşaptan yapılır. Görünümdeki en büyük fark, laminat parkenin tasarımda replika bir desene sahip olmasıdır. Sert ağaçların taneleri ve görünümleri bakımından benzersiz bir varyasyonu vardır. Laminat parkenin ne olduğu ve kaliteli bir laminat ile düşük kaliteli bir laminat arasındaki hangi özelliklerin ayrıldığı konusunda tam bir döküm istiyorsanız, blogumuza göz atın: laminat parke nedir?

2. Hangisinin temizliği ve bakımı daha kolaydır?

temiz-ahşap-zeminLaminat parke aşınmaya, yıpranmaya ve neme karşı sert ağaçtan daha dayanıklı olduğu için temizlenmesi çok daha kolaydır. Parke zeminlerin bozulmamış ve yepyeni olması için temizlenmesi ve bakımı çok zaman alır. Pek çok laminat zeminin, ne kadar süre iyi durumda olacağına dair uzun bir garantisi vardır, oysa birçok parke zemin, onları temiz tutmak için belirli bir tür temizleyici gerektirir ve bu da uzun vadede pahalıya mal olabilir.

3. Tasarlanmış ahşap döşeme nedir?

Tasarlanmış ahşap döşeme, gerçek sert ağaçtan daha ucuz ve laminattan biraz daha pahalı bir seçenektir. Yani, fiyat söz konusu olduğunda orta yol gibi. Tasarlanmış ahşap döşeme, normal parke ile aynı bakımı gerektirir – ne tür bir parke aldığınıza bağlı olarak daha fazla sürebilir. Sert ağaçlar gibi, işlenmiş ahşap zeminler de neme olumsuz tepki verir. Bu nedenle, bölgeniz daha sıcak aylarda yüksek nem yüzdesine sahip olma eğilimindeyse, zeminlerinize dikkat ettiğinizden emin olun.

4. Hangi seçenek daha ucuz?

Laminat parke, parke zemine karşı yarışta daha ucuz seçenek olma eğilimindedir. Yüksek kaliteli laminat, gerçek parke zeminlerle neredeyse aynı görünebilir, bu nedenle, fiyatsız bir görünüm istiyorsanız, bu her zaman bir seçenektir. Daha önce de söylediğimiz gibi, işlenmiş ahşap döşeme, fiyat açısından orta yol olma eğilimindedir, ancak temiz ve güzel görünmesini sağlamak çok zaman alır.

5. Onları şahsen karşılaştırmak için en iyi yer neresidir?

satış temsilcisi müşterilerle konuşuyorLaminat parke veya parke parke arasındaki tartışmayı kafanızda çözmenin en kolay yollarından biri, bunları şahsen karşılaştırmaktır! Murphy, NC’deki lokasyonlarımızdan birini ziyaret ederseniz, tam da bunu yapma şansınız olacak. Oradayken döşemeyle ilgili sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız çünkü alanınız için doğru döşemeyi bulmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Farklı döşeme seçenekleriyle ilgili her şeyi çevrimiçi olarak öğrenin ve ne satın alacağınıza karar vermeden önce sorularınız için bize ulaşın.

Hakkında admin