Parke Zeminlerin Eviniz İçin En İyi Döşeme Seçeneği Olmasının En Önemli 4 Nedeni – pespar.com

Son güncelleme 15 Ağustos 2022, 19:16

Masraf veya diğer endişeler nedeniyle parke zemin satın alma konusunda kararsızsanız, parke zeminin eviniz için en iyi seçim olduğundan emin olabilirsiniz! Bir parke zeminin az bakım gerektirdiğini ve genel ömrünü düşündüğünüzde, faydaları ilk maliyetten çok daha fazladır! İşte parke zeminlerin eviniz için en iyi zemin seçeneği olmasının en önemli 4 nedeni:

Parke Döşemeli Çağdaş Oturma Odası1. Güzel Görünüm

Pek çok insanın parke döşemeyi tercih etmesinin birincil nedeni, benzersiz ve güzel görünümüdür. En eski zemin malzemelerinden biri olmasına rağmen modası asla geçmez ve evinize muazzam miktarda karakter katar! Bunun nedeni, farklı tonlar, tasarımlar, renkler ve damar desenleri dahil olmak üzere mevcut olan çok çeşitli ahşap türleridir. Parke zeminlerin çarpıcı görünümü nedeniyle aslında evinizin değerini artırır. Aslında, bir evin satışı söz konusu olduğunda parke zemin genellikle belirleyici faktördür!

2. Düşük Bakım

Parke zeminler genellikle halı kaplı zeminlerden daha pahalıya mal olurken, aynı zamanda çok daha az bakım gerektirirler! Parke zeminler genellikle koruyucu bir kaplama tabakasına sahip sızdırmaz bir yüzeyden oluştuğundan, diğer zemin kaplama türlerine göre leke tutmaz. Parke zeminler de tamir edilebilir veya yeniden cilalanabilirken, halı genellikle hasar gördüğünde tamamen değiştirilmesi gerekir. Parke zeminler çöker, çizilir ve sıyrılırken, genellikle yeni gibi görünmeleri için zımparalanabilir ve yeniden cilalanabilirler. Parke zemininizi tamamen değiştirmeniz gerekmesi pek olası değildir!

3. Temiz Tutması Kolay

kadın parke zemini süpürürParke zeminlerin eviniz için en iyi zemin seçeneği olmasının bir başka nedeni de temiz tutmanın kolay olmasıdır! Kir ve birikintilerin saklanacak yeri yoktur, bu da onu bulmayı ve elektrikli süpürgeyle çıkarmayı kolaylaştırır. Bu, özellikle alerjisi olanlar için hoş karşılanan daha temiz ve sağlıklı bir yaşam ortamı sağlar! Öte yandan halı, liflerine çıkarılması zor olabilecek önemli miktarda toz, mikrop ve diğer kalıntıları emer.

4. Çevresel Faydalar

Normalde parke döşemenin çevresel faydalarını düşünmeseniz de, aslında mevcut olan en yenilenebilir döşeme malzemesi türüdür! Aslında, ABD Orman Hizmetleri, sert ağaçlar için yıllık net büyümenin, yıllık kaldırma oranından daha yüksek olduğunu belirtmiştir.
Halı ve parke üretimi arasındaki farklara gelince, halı üretimi daha fazla sentetik malzeme gerektirir ve daha fazla kimyasalla işlenir. Parke ayrıca bir ömür boyu dayanabilirken, halının genellikle her 10 ila 15 yılda bir tamamen değiştirilmesi gerekir! Sertağaç yaşam döngüsünün sonuna geldiğinde geri dönüştürülebilir ve bu da onu çok sürdürülebilir kılar.

Eviniz için en iyi döşeme seçeneğini bulmak ve bir parke zeminin harika avantajlarından yararlanmak için pespar.com.com’daki tüm parke zeminlere bugün göz atın! Evinizin her zamankinden daha güzel görünmesine yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz!

Hakkında admin