Parke verniği veya yağı için daha iyi olan nedir?

Parke kaplama için daha iyi olan nedir: vernik veya yağ?

Ne sorusuyla kaplama parke – Yağ veya zemin verniği her alıcı tarafından karşı karşıyadır. Hangisini seçmek daha iyidir parke verniği su bazlı veya yağlı mum? Bugün, bu soruların cevaplarını, modern ve kaliteli zemin kaplamaları ve parke kimyasının uygulanmasında geniş deneyime sahip “Svit Parke” şirketinin uzmanlarından alabilirsiniz. Bu yayın sayesinde, bu tür cilalar arasındaki farkın ne olduğunu ve kendiniz için en iyi çözümü nasıl seçeceğinizi öğrenebileceksiniz.

Parke – vernik veya yağ için daha iyi olan nedir?

Soruya: Hangisi daha iyi – vernik veya yağ, herkes kendisi için karar verir. Bunu yapmak için, mevcut seçeneklerin her birinin avantajlarını, kapsamını ve dezavantajlarını incelemek gerekir.

Yağlı parke levhalarının kaplanması aşağıdaki özelliklere sahiptir::

Çevre dostu. Böyle bir plan parke kimyası tamamen doğaldır, sentetik katkı maddeleri ve zararlı maddeler içermez.

– Yağ ahşabın yapısına nüfuz eder.

– Ahşabın nefes alma özelliği vardır. Parke tahtası üzerine uygulanan yağ, doğal ahşabın havadaki nemi almasını ve salmasını sağlar.

– Sert mum yağı kullanıldığında sürdürülebilirlik ve üst kaplamada minimum hasar.

parke cila iki bileşenlive diğer türleri yağ mumu ile aynı avantajlara sahiptir, ahşap yapıya nüfuz etmezken yüzeyde koruyucu bir film oluşturur.

Vernik veya yağ, parke nasıl kaplanır, parke tahtası

Yağlı parke bakımı

Bakım parke tahtası yağ altında, özel ürünlerin düzenli kullanımını gerektirir. Özel bir deterjan konsantresinin kullanılması, küçük kirleticileri etkili bir şekilde giderecek, ahşaba ek besin sağlayacak ve böylece kurumasını önleyecektir.

Bu durumda, sertliği artırılmış bir yağ kullanılmış olsa bile koruyucu kaplamayı tahrip ettikleri için agresif temizleyiciler kullanılmamalıdır.

Vernikli parke bakımı nasıl yapılır?

Lake kaplama, nem seviyesinin düşük olduğu ve su ile doğrudan temasın olmadığı kapalı alanlarda geçerlidir. Vernikli bir parke zeminin bakımı nasıl yapılır sorusu sorulduğunda, bu durumda düzenli olarak özel bakım ürünlerinin kullanılmasına gerek olmadığı unutulmamalıdır. Vernikli parke zeminler için haftada bir kez kuru temizleme ve ıslak temizlik yapılması yeterlidir. Aynı zamanda, LOBA tarafından üretilen pH nötr bir Alman temizleyiciyi periyodik olarak kullanırsanız, bu, vernik tabakasının ömrünü önemli ölçüde artıracaktır.

Genel olarak, serilmiş malzemenin aşınma direncinin doğrudan son vernik tabakasının kalınlığına bağlı olduğu da anlaşılmalıdır. Ayrıca, belirli bir ahşap türü için verniğin ne kadar doğru seçildiğine de bağlıdır.

En iyi parke verniğinin ne olduğunu anlamak için ana türlerini incelemeniz gerekir.:

– Akrilik vernik – solvent içermez.

– Poliüretan, değerli yapışma göstergelerine göre farklılık gösterir.

– Su bazlı – kokusuzdur.

Yansıma derecesine göre vernik şunlar olabilir:

– Beyaz.

– Parlak.

– Mat.

Ayrıca parke cilalamanın oldukça karmaşık ve sorumlu bir süreç olduğunu anlamaya değer. Ancak doğru yapılırsa lake kaplama yaklaşık on yıl dayanabilir.

Parke zemin nasıl kaplanır ve son kat seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Parke zemini yağ veya vernik ile nasıl kaplayacağınıza henüz karar vermediyseniz, odanın ve döşenen parke zeminin aşağıdaki özelliklerini dikkate almak önemlidir.

Son işlem yağ kaplaması aşağıdaki durumlarda geçerlidir:

– Parke, yapısı doğal yağlarla doyurulmuş egzotik türlerden yapılmışsa. Ancak aynı zamanda koruyucu bir tabaka oluşturmak istiyorsunuz, bu durumda kaplama için yağlı mum kullanmak daha iyidir.

– Odada önemli sıcaklık dalgalanmaları olduğunda.

– Yerden ısıtma sistemlerini kurarken.

– Doğal ahşabın rengini daha doygun hale getirmek gerektiğinde.

Parke zemin cilası aşağıdaki durumlarda geçerlidir:

– Zemine sürekli bakmak ve periyodik olarak yenilemek istemiyorsanız.

– Düzenli ıslak temizlik gerekiyorsa.

– Kayma etkisini artırmak ve zemini yoğun trafikten güvenilir bir şekilde korumak gerektiğinde.

Şirket “Svit Parke” Kiev parke kimyasalları satın almak için teklifler dünyaca ünlü üreticilerden en iyi fiyatlarla. LOBA ürünleri, maliyetlerini kesinlikle haklı çıkardıkları ve parke için güvenilir koruma sağlayabildikleri için verimli ve ekonomiktir.

Hakkında admin