Parke tahtaları döşemenin hangi yolu seçilir?

Parke tahtaları döşemenin en iyi yolu nedir?

Gerçeği göz önüne alındığında parke tahtası fiyatı, en uygun fiyatlı olanlardan biri, bu modern malzemenin popülaritesi çok büyük. Parke tahtası, stabilitesi için değerlidir, geniş çeşitlilikkurulum kolaylığının yanı sıra. nerede parke tahtası montajı, diğer tüm döşeme malzemeleri gibi, deneyimli bir parke döşeme ustası için bir görevdir. Uzman sadece kurulumu iyi yapmakla kalmamalı, aynı zamanda çeşitli nüansları da dikkate almalıdır. Örneğin, parkenin döşeneceği iç mekanda kalasın doğru şekilde “iklimlendiğinden” emin olun, döşemeyi döşemeden önce tabanın nem içeriğini kontrol edin, vb.

Kiev’de kendi başınıza parke ve parke tahtası seçip satın alabilir veya parke ve parke tahtası “Svit Parke” mağazasında size bu konuda yardımcı olabilecek bir uzmanla görüşebilirsiniz. Ürün yelpazesi sadece değerli Meşe, Dişbudak, Ceviz türlerini değil, aynı zamanda egzotik ahşaptan yapılmış malzemeleri de içerir.

Kiev’deki çevrimiçi mağaza “Svit Parketu”, geniş bir döşeme yelpazesi sunar. Müşteriler için her ölçekte ve konfigürasyonda ek kurulum hizmetleri de mevcuttur, bu da yüksek kaliteli kurulumu garanti eder. Kurulum sadece kendi profesyonel ekipmanları ile deneyimli profesyoneller tarafından gerçekleştirilir. Şirket, gerçekleştirdiği hizmetler için garanti vermektedir.

Parke tahtaları döşemenin en iyi yolu nedir

Yapıştırıcı veya alt tabaka üzerine bir parke tahtası döşemenin en iyi yolu nedir?

parke tahtası olabilir iki şekilde sığdır: tutkal üzerinde, parça parke veya yüzer yöntem gibi. Aynı zamanda kaplama, bir zıvana-oluk sistemi veya kilitleme ile bağlanır.

Parke levhası zıvanalı bağlantı ile hizalanırsa özel geliştirilmiş yapıştırıcılarla tabana yapıştırılır. Parke döşeme için en iyisi Stauf parke yapıştırıcısı, optimal özelliklere ve mükemmel kaliteye sahiptir. Ahşap önceden hazırlanmış bir yüzeye yapıştırılır: kuru ve eşit bir taban. Loba parke cilası, çoğu durumda mükemmel bir çözüm olacak ek bir koruyucu katman sağlayabilir.

Parke tahtasının bir kilitleme derzi ile donatılması durumunda, döşeme hem yapıştırma hem de alt tabaka üzerinde yüzdürme yoluyla gerçekleştirilebilir. Mantar altlığı, parke tahtalarının döşenmesi için mükemmel bir seçenektir. Bu durumda, levhalar tek bir tabaka halinde sabitlenmeden ve yapıştırılmadan bir kilit derzinden monte edilir.

Yapıştırıcıya bir parke tahtası yapıştırmanın maliyeti nedir?

Yapıştırıcı kullanarak bir parke tahtası döşemek daha güvenilirdir, daha fazla restorasyona tabi olan sağlam bir tuval oluşturmanıza olanak tanır. Parke kalıplarının yapıştırılması daha fazla zaman alan ve maliyetli bir işlemdir. Bu nedenle, yapıştırıcı üzerine bir parke tahtası döşemek, yüzer bir kurulum yapmaktan daha pahalıdır.

nerede olduğunu bilmiyorsan parke tahtası siparişi ve döşeme – “Svit Parketu” şirketinin uzmanları, 25 yıl garantili anahtar teslim döşeme gerçekleştirir. Çalışma, ahşabın türü, odanın özellikleri ve ölçeği gibi tüm nüanslar dikkate alınarak verimli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Malzemenin teslimi ve iklimlendirmesi sağlanır.

Parke tahtalarının döşenme yönü nasıl seçilir?

Genel olarak, zeminin ana ışık kaynağı yönünde ve odaya en sık kullanılan giriş hattı boyunca uzanması tavsiye edilir. Daha fazla kapı ve pencere olduğunda, en basit kurulum yönü seçilmelidir.

Odada faydalı “optik efektler” kullanmak ister misiniz? Üç pratik ipucundan yararlanın:

1. Yatay yön ve genişlik. Yeri dar bir odada mı döşemek? Panoları yatay olarak yerleştirin! Levhaların genişliği nedeniyle yüzey daha geniş görünür, böylece kutu etkisinden kaçınılır. Daha da iyi sonuçlar için, dar bir odayı daha da daraltacaklarından, zemin veya duvarlar için koyu renkler seçmeyin.

2. Dikey yön ve uzunluk. Zemini kısa bir odaya koyduğunuzda, ona derinlik katmak istersiniz. Zemini dikey olarak kurmak odanın daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Yakındaki kurulumun etkisini artırmak ister misiniz? Odaya daha fazla derinlik katmak için açık renkli bir zemini daha koyu duvarlarla eşleştirin.

3. Çapraz yön ve boyut. Çok küçük bir odayı minimum çaba veya malzeme ile gerçekten büyütmek için diyagonal döşemeyi tercih edebilirsiniz. Çoğu zaman, 45 derecelik bir açıyla konum göze hoş gelecektir. Sadece 10 derecelik bir eğimle, eğimli zemin aynı zamanda duvarın bitişik odadaki duvara görsel olarak bağlanmasına yardımcı olarak tek tip bir etki ve açık alan hissi yaratır.

Kiev’de parke tahtaları ve parke döşeme fiyatı

Parke tahtaları döşemenin maliyeti – 320 UAH. metrekare başına ve kaplama 124 UAH parlatma. Maliyet, yalnızca uzmanların çalışma ücretini değil, aynı zamanda bir yapıştırıcı ve astar satın alma maliyetini de içermelidir.

“Svit Parketu”, çeşitli fiyat segmentlerinde çok çeşitli zemin kaplamaları sunmaktadır. Malzemelerin mükemmel kalitesi sadece bir yabancı tarafından değil, aynı zamanda ürünleri de ürün yelpazesinde bulunan Ukraynalı bir üretici tarafından garanti edilebilir. Arco Baleno yabancı ekipman ve yerli ahşap kullanarak yenilikçi ekipmanlarla zemin kaplamaları üretimi gerçekleştirmektedir. Yüksek teknolojili malzeme üretimi, ürünlerin yüksek Avrupa kalite standartlarına uygun olmasını sağlar.

Hakkında admin