Parke Döşeme Eve Değer Katıyor

Evlerde parke döşemenin 1600’lere kadar dayandığını biliyor muydunuz? Uzmanlara göre, insanlar 1625 ile 1714 yılları arasındaki Barok Çağ’dan beri evlerinde parke döşeme kullanıyorlar. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, 300 yıldan fazla bir süre sonra bile, parke döşemeler birçok ev sahibi için bir tercih haline geldi.

Evinizi satışa çıkarmayı düşünüyorsanız veya evinize değer katmak istiyorsanız, söyleyeceklerimiz ilginizi çekebilir. Flooring.org’daki ekibimiz, parke döşemenin evinize değer kattığı ilk üç yolu gösteren bu listeyi derledi. Bu yüzden daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Parke döşemenin evinize değer katmasının birçok yolu olsa da, aşağıda ilk üçe bakacağız.

Bir Evin İkinci El Satış Değerini Artırırlar

Evinize parke döşeme döşediğinizde, evinizdeki odaların görünümünü güzelleştirmekten çok daha fazlasını yapmış olursunuz. Flooring.org gibi saygın bir şirket tarafından parke döşeme kurulumu ile evinizin satış değerini artırıyorsunuz.

Parke döşeme, bir evin yeniden satış değerini artırır çünkü çeşitli yaş gruplarındaki birçok kişi, diğer malzeme türlerine göre parke döşemeleri tercih eder. Aslında çoğu insan, halihazırda parke döşemesi olan bir ev için daha fazla ödeyecektir.

Evinizin ABD’nin neresinde olduğuna bağlı olduğundan ne kadar daha alacağınızı belirlemek zordur, ancak ortalama olarak çoğu ev alıcısı parke zeminli evler için 2080 $ daha fazla ödemeye isteklidir.

 

Bir Evi Daha Çekici Hale Getirirler

Gelecekte potansiyel olarak evinizi satmayı planlıyorsanız, parke döşeme döşemek evinizi alıcılar için daha çekici hale getirecektir. Artık bildiğiniz gibi, daha fazla insan parke zeminler istediğinden, onlarla birlikte ev arıyorlar. Bu, parke zeminleri olmayan rekabeti yeneceğiniz ve potansiyel olarak evinizi çok daha hızlı satacağınız anlamına gelir.

Parke döşeme ile, evinizin piyasaya çıkmasından sonra satılması için beklemeniz gereken süreyi sınırlama şansınız çok daha yüksektir. Hepsinden iyisi, çok sayıda parke döşeme seçeneği vardır, bu nedenle fayans, halı, laminat veya beton seçmeden önce bunları göz önünde bulundurun.

Dayanıklıdırlar

Parke zeminler, diğer zemin kaplama seçeneklerinden farklı olarak zamana karşı dayanıklıdır, çünkü dayanıklıdırlar ve aşınma ve yıpranmayla daha yumuşak zemin malzemelerinden çok daha iyi başa çıkabilirler. Parke zeminler, profesyonelce kurulduğunda 20 ila 30 yıl arasında dayanır. Bu, onları sık sık değiştirmeniz gerekmeyeceği, uzun vadede size para ve zaman kazandıracağı anlamına gelir.

Diğer insanlar parke zeminlerin de daha dayanıklı olduğunu bildiğinden, evinizi anında daha çekici hale getirir ve değerini artırır. Ne de olsa, parke döşemenin tipik olarak %75’lik bir yatırım getirisi sağladığına inanılıyor.

 

Hakkında admin