Özel Tasarım Parke Döşemeyi Seçmek için 10 Neden – pespar.com

Son güncelleme 15 Ağustos 2022, 07:15

Muhtemelen hepimiz son iki yıldır evlerimizde her zamankinden daha fazla zaman geçiriyoruz. Eskimiş halınıza veya eskimiş karonuza bakıyor ve onu daha güzel bir şeyle güncellemeyi hayal ediyor olabilirsiniz. Parke zeminlerin görünümünü seviyor, ancak evinize uyanı bulmak için gereken fiyat aralığını veya işi sevmiyor musunuz?

Mühendislik sert ahşap, masif ahşap zeminlere harika bir alternatif olabilir. Bu döşeme türü ve evinize getirebileceği tüm faydalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

1. Daha Uygun Fiyatlı

Geleneksel parke ile karşılaştırıldığında mühendislik parkesinin en büyük faydalarından biri, çok daha uygun maliyetli olmasıdır. Parke zeminler maliyetli olabilir metrekaresi 12 ila 20 dolar arasında, tahta genişliğine, türüne ve bitişine bağlı olarak. Bu, yalnızca bir 10′ x 10′ odayı yenilemenin, malzeme ve kurulum için size 2.000$’a mal olabileceği anlamına gelir.

Bununla birlikte, işlenmiş parke zeminler, metrekare başına 2 dolara kadar mal olabilir. Tabii ki, herhangi bir döşeme malzemesinde olduğu gibi, metrekare başına fiyatınız tahta genişliğine, malzemeye, bitişe, kaliteye, kuruluma vb. bağlı olacaktır. Ancak mühendislik ürünü parke ile, aynı 10′ x 10′ oda size yenilemek için sadece 200 dolara mal olabilir.

2. Kurulumu Kolay

Geleneksel parke zeminleri bu kadar pahalı yapan şeyin bir kısmı kurulum maliyetleridir. Kendiniz kurmakta kendinizi rahat hissetmiyorsanız, parke zeminlerinizi profesyonel bir şekilde kurmanız gerekir. Özel bir model arıyorsanız, bu kurulum maliyetleri toplam fiyatınızın yarısına kadar çıkabilir.

Ancak mühendislik ürünü parke ile çalıştığınızda, bu döşeme kurulum maliyetlerini tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Tasarlanmış sert ahşap plakaların montajı kolaydır ve genellikle bir tıkla ve kilitle biçimi veya panoları birbirine takmayı kolaylaştıran dil ve oluk biçimi. Maliyetin bir kısmı için bir hafta sonu kadar kısa bir sürede yeni bir zemine sahip olabilirsiniz.

3. Dayanıklı

Ahşap zeminler güzel olsa da en büyük dezavantajlarından biri yaşadıkları aşınmadır. Yüksek trafikli alanlar zamanla yıpranacak, rengi atacak ve hatta parçalanacaktır. Tahtalar ayrıca uygun şekilde korunmazlarsa kuruyabilir ve çatlayabilir.

İşlenmiş sert ahşap, yüksek kaliteli işlenmiş ahşap çekirdek katmanlarının bir tabanı üzerine kaplanmış hakiki sert ahşaptan kaplama adı verilen masif ahşap bir üstten yapılmıştır. “Plys” adı verilen bu çekirdek katmanlar, mühendislik ürünü döşemeye daha uzun süre dayanmasına yardımcı olan son derece sağlam bir taban sağlar. Bu çok katlı çekirdekler çatlamaya, neme ve bükülmeye karşı dayanıklıdır. Tahtaların parçalanması veya çukurlaşması konusunda endişelenmeden daha yüksek nemli alanlara koyabilirsiniz.

4. Sürdürülebilir

Hepimiz gerçek ahşap zeminlerin görünümünü sevsek de, talihsiz gerçek şu ki, çok sürdürülebilir değiller. Her katta düzinelerce ağaç kullanılır ve öğütme işlemi sırasında talaş şeklinde çok fazla odun kaybolur. Özellikle geniş tahta zeminler daha büyük, daha yaşlı ağaçlar gerektirir ve bu nedenle daha az yenilenebilir kaynaklar kullanır.

İşlenmiş sert ahşap, işlenmiş bir ahşap çekirdek ve bir masif ahşap üst/kaplama içerdiğinden, çok daha fazlasıdır. sürdürülebilir alternatif. İşlenmiş çekirdekler, aksi takdirde hurda olarak atılacak daha az arzu edilen ahşap parçalarından yapılır. Ve üstteki kaplama, aşırı miktarda ahşap kullanılmadan masif ahşap zeminlerin aynı görsel ve dokusal deneyimini sağlar.

Tasarlanmış parke döşeme, kereste endüstrisinin talaş kaybının bir kısmının azaltılmasına da yardımcı olur. Mühendislik kalasları için kaplamalar, biçilmek yerine dilimlenir, bu nedenle hiç talaş oluşmaz. Bu, her bir kütüğün daha fazla gerilmesine yardımcı olur ve ahşap zeminler oluşturmak için daha fazla kütük ihtiyacını azaltır.

5. Egzotik Ormanları Erişilebilir Hale Getirir

Tabii ki, çoğumuzun daha egzotik ağaçların görünümünü sevmesi şaşırtıcı değil. Modern bir ev tasarlıyorsanız, wenge veya padauk draması alanınızı yükseltebilir. Daha klasik tasarımların hayranları, siyah cevizin – fiyat etiketi olmasa da – zarafetini sevebilir.

İşlenmiş sert ahşap, bu daha pahalı ve egzotik ahşapları ortalama tüketici için daha erişilebilir hale getirir. Tahtalar sadece üstte pahalı ahşabı kullandığından, bütün bir kalas pahalı ahşabı ödemek zorunda değilsiniz. Ve bu kaplamalar kesilmeyip dilimlendiğinden, talaşa daha az ahşap kaybolur, bu da üreticilerin dilim başına daha az ücret ödemeyi göze alabileceği anlamına gelir.

6. Nem Değişikliklerine Dayanıklı

Daha önce parke zeminlerle yaşadıysanız, en büyük zorluklardan birinin boyut değişikliklerini yönetmek olduğunu bilirsiniz. Mevsimler boyunca sıcaklık ve nem değiştikçe ahşap genişler ve büzülür. Kışın boşluk bırakan zeminler, ılık ve yağışlı yaz aylarında bükülmeye veya bükülmeye başlayabilir.

Özel mühendislik parke ile, zeminlerinizin hava ile birlikte boyut değiştirmesi konusunda endişelenmenize gerek yok. Çok katlı mühendislik çekirdekleri, damar yönü zıt yönlere bakacak şekilde her bir ahşap kat tabakasının yapıştırılmasıyla yapılır. Bu, ahşap çekirdeğin herhangi bir yönde çok fazla genişlemesini önler, bu da zeminlerinizin tüm yıl boyunca aynı boyutta kalacağı anlamına gelir.

7. Daha Geniş Boyutlarda Gelir

Daha geniş tahta zeminler, özellikle alanı dolduracakları büyük odalarda muhteşem olabilir. Ancak masif parke zeminler kurduğunuzda, daha geniş tahtalar için çok daha fazla ödemeniz gerekecek. Bu tahtalar, bulunması daha zor ve büyümesi daha fazla zaman alan daha yaşlı, daha geniş ağaçlardan gelmelidir.

Bununla birlikte, mühendislik ürünü parke, biraz daha fazla para karşılığında daha geniş panolara erişmenizi sağlayabilir. Kaplamayı üstte kullanmalarına rağmen, bu kaplama daha dar parçalardan bir araya getirilebilir. Üreticiler ayrıca kütüğün en geniş kısmından daha fazla kaplama alabilir ve bu daha geniş tahtaları oluşturmayı daha uygun maliyetli hale getirir.

8. Düşük Bakım

Mühendislik parke döşeme ile ilgili en iyi şeylerden biri, bakım gerektirmemesidir. Geleneksel parke zeminlerde, güzel görünmelerini sağlamak için birkaç ayda bir cilalamayı planlamanız gerekir. Ayrıca her yedi ila on yılda bir zeminlerinizi yenilemeniz gerekecek, bu da pahalı bir çaba olabilir.

Mühendislik parke zeminlerin bakımı, hem günlük bazda hem de zemin ömrü boyunca kolaydır. Her gün, başka herhangi bir zeminde yaptığınız gibi onları süpürebilir ve paspaslayabilirsiniz. Ancak, özellikle zemindeki cilaya bağlı olarak, daha uzun süre cilalama veya yeniden cilalama konusunda endişelenmenize gerek yok.

9. Yenilenebilir

Tasarlanmış parke zeminlerinizi yeniden cilalamanız gerekmese de, en iyi şekilde görünmelerini sağlamaya yardımcı olabilir. Zeminin dayanıklılığı artırılsa bile, tasarlanmış döşeme tahtalarınız zamanla yıpranacaktır. Ancak diğer birçok laminat seçeneği zımparalanamaz ve bu nedenle yıprandıklarında değiştirilmeleri gerekir.

Mühendislik parke zemin kaplamasının üst katmanı hakiki parke olduğundan, aslında zımparalanabilir. Bunu, zeminlerin ömrü boyunca yalnızca bir veya belki iki kez yapabilirsiniz, bu nedenle, onları yenilerken makul davrandığınızdan emin olun. Ancak bu kumlanma özelliği, mühendislik ürünü parke zeminlerin daha uzun süre dayanmasına ve diğer laminat seçeneklerinden daha çok yönlü olmasına yardımcı olabilir.

Tüm mühendislik parke zeminlerin üstlerinde aynı kalınlıkta kaplamaya sahip olmadığına dikkat etmek önemlidir. 1/4″ kaplamaya sahip zeminler, zımparalama dikkatli yapıldığı sürece birden çok kez zımparalanabilir. Daha ince bir kaplamaya sahip zeminler, kaplama tamamen kaybolmadan önce yalnızca bir zımparalamaya kadar dayanabilir.

10. Gerçek Hissediyor

Ahşap gibi görünen bir zeminde yürüdünüz mü, sadece plastik gibi hissettirdiğini ve kulağa hoş geldiğini keşfettiniz mi? Birçok laminat, gerçek ahşap plakaların görünümünü taklit edebilir, ancak bu rezonans ve sıcaklığın taklit edilmesi mümkün değildir. Neyse ki, mühendislik ürünü parke kalaslar ile bunu yapmak zorunda değilsiniz.

Mühendislik ürünü parke plakalar yüzde 100 gerçek ahşaptan yapıldığından, orijinal ürün gibi hissettiriyorlar. Ayaklarınızın altındaki ahşap damar hissini ve gerçek bir ahşap zeminin sesini alırsınız. Siz onlara söylemediğiniz sürece, misafirleriniz ceviz zeminlerinizin baştan sona masif ceviz olmadığını asla bilemeyecekler.

İşlenmiş Sert Ahşabın Faydalarını Keşfedin

Tasarlanmış parke, fiyat etiketi ve bakım olmadan ahşap döşemenin güzelliğini ve hissini elde etmek isteyen herkes için harika bir seçenektir. Bu plakalar, geleneksel ahşap zeminlerden daha dayanıklı, sürdürülebilir ve ekonomiktir. Ayrıca cilalanabilirler ve masif ahşap plakalardan daha az bakım gerektirirler.

Mühendislik sert ahşabın faydalarını kendiniz keşfetmek istiyorsanız, Gerçekten Ucuz Zeminler’deki sitemizin geri kalanına göz atın. Mühendislik sert ahşaptan lüks vinil tahtaya ve önceden bitmiş masif sert ahşaptan çeşitli döşeme seçenekleri sunuyoruz. Özel yapım parke zeminlerimizi bugün satın alın ve karşılayabileceğiniz bir fiyata harika ürünleri ve harika hizmeti keşfedin.

Hakkında admin