Oda tasarım projesi • Dekor ve dekorasyon fikirleri

Bir tasarım projesi, inşaat sürecinde tasarımcıların fikirlerinin gerçeğe dönüşmesini sağlamak için gerekli olan bir dizi belgedir. Kural olarak, tasarım projesi aşağıdaki belgeleri içerir:
1. Tüm çalışmalara başlamadan önce tesislerin ve boyutlarının planı.

2. Tesislerin planlanmasını ve imar edilmesini tanımlayan çizimler. Bu belge, odadaki çeşitli bölgelerin nerede ve nasıl yerleştirileceğini tanımlar. Tasarım projesinin bu bölümünde mobilya ve iç mekan öğelerinin düzeni belirlenir. Bu bölüm üzerinde çalışırken tasarımcı, odanın özellikleri, dairede yaşayan kişi sayısı, cinsiyetleri, yaşları vb. dahil olmak üzere birçok yönü dikkate almalıdır. Evli bir çiftin küçük bir çocuğu varsa, karısı arkadaşlarını eve davet etmeyi sever ve kocası genellikle evde çalışır, o zaman tasarımcı oturma odasında birkaç bölge oluşturmayı veya mümkünse odayı yeniden geliştirmeyi teklif eder.

Aile reisi için ofis ve iş toplantıları için ayrı bir oda ayrılacak, çocuğun kendi odası ve yetişkinlerin kendi yatak odası olacaktır. Oturma odası ile birlikte mutfak, eşin tüm ailenin arkadaşlarını veya misafirlerini almasına izin verecektir. Kural olarak, tasarımcılar bir çocuk odası üzerinde çalışmaya özel önem verir. Ailenin en küçük üyeleri için, yumuşak bir zemin düzenlemek için odalarda kullanılan özel renk şemaları sağlamak gerekir. Daha büyük çocuklar için bir spor köşesi ve derslere hazırlanmak için bir yer tasarlamak önemlidir. Gençlerin odada en sevdikleri müzikleri dinleyebilecekleri ve film izleyebilecekleri bir yerlerinin olması önemlidir.

3. Projenin iç aydınlatma çözümlerine ayrılmış bölümü. Tasarımcı, müşterinin isteklerini dikkate alarak ışık kaynaklarının sayısını ve yerlerini dağıtır. Bir uzman, aydınlatma yardımıyla yatak odasında hoş ve rahat bir atmosfer yaratabilir. Konforu artırmak için yatakların yanına ek aydınlatma kaynakları kurulacaktır.

Resimlerin veya bir dizi dekoratif unsurun algılanmasının etkisini vurgulamak için ek aydınlatma kullanılabilir. Işık yardımıyla alanı görsel olarak büyütebilir veya birkaç bölgeye ayırabilirsiniz. Uzman, odada bir apartman veya evde yaşayan insanlar için rahatlığı artıracak bir ışık kontrol sistemi oluşturacaktır.

Tasarımcı, elektrik, bilgisayar, telefon, televizyon ağları ve kabloların kablolaması için öneriler geliştirecektir. Bu, gelecekte yenilenmiş dairenin görünümünü iyileştirmeyen ek uzatma kabloları, adaptörler ve diğer ek ekipmanlar olmadan yapılmasına izin verir. Uzman, gerekli çıkış sayısını ve yerlerini belirleyecektir.

4. Banyo projesinin geliştirilmesi. Bu oda, hem görünüm hem de işlevsellik açısından artan gereksinimlere tabidir. Çoğu zaman, dairelerde küçük bir banyo bulunur ve bu da tasarımcı için zorlaştırır. Müşteriler banyoda büyük ve modern bir banyoya sahip olmak, oraya bir çamaşır makinesi kurmak, ev eşyalarını yerleştirmek istiyor ve yine de bir ayna, küçük eşyalar için raflar ve diğer aksesuarlar için yer ayırmanız gerekiyor. Tasarımcının becerisi, odayı gereksiz ayrıntılarla karıştırmadan tüm banyo alanının kullanımını en üst düzeye çıkarmaktır.

5. Konutun dönüştürülmesi sürecinde hangi yapı ve kaplama malzemelerinin kullanılacağını belirleyen tasarım projesinin bölümü. Modern pazar, çeşitli yapı ve kaplama malzemeleriyle doyurulur. Yalnızca bu malzemelerle her gün ilgilenen ve satışa sunulan tüm yeni ürünlerden haberdar olan bir uzman, özelliklerini anlayabilir. Tasarımcı, her müşteri için fiyat ve kalite açısından en iyi inşaat departmanlarını ve malzemelerini bulmaya yardımcı olacaktır. Tasarımcının müşteriye özel yapı ve kaplama malzemelerinin kullanımını sunabilmesi de önemlidir.

Bu, bir daire için bir tasarım projesinin yaklaşık yapısıdır. Ticari gayrimenkullerle çalışırken veya ofisleri veya banliyö gayrimenkullerini dönüştürürken benzer projeler hazırlanır. Bazı özelliklere rağmen, tüm tasarım projelerinin amacı, müşterilerin isteklerini dikkate alarak binaların içini ve dışını dönüştürmektir.

Hakkında admin

Bir yorum

 1. Hi there,

  We run an Instagram growth service, which increases your number of followers both safely and practically.

  – Guaranteed: We guarantee to gain you 400-1200+ followers per month.
  – Real, human followers: People follow you because they are interested in your business or niche.
  – Safe: All actions are made manually. We do not use any bots.

  The price is just $60 (USD) per month, and we can start immediately.

  If you are interested, and would like to see some of our previous work, let me know and we can discuss further.

  Kind Regards,
  Megan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir