Modern oturma odası • Dekorasyon ve dekorasyon fikirleri

Modern tarz güzellik, konfor ve ergonomi ile ayırt edilmelidir. Bir odayı mobilya ve biblolarla doldurmak normal kabul edildiğinde, geçmişin teknikleriyle tartışabiliyordu.

En yeni modeller düz çizgilerle karakterize edilir ve aynı zamanda sert bitişlidir. Sizi onlara dokunmaya davet ediyor gibiler.

Oturma odasında bu eşsiz stili yaratma kararına, güzellik ve işlevsellik yaratma arzusu eşlik etmelidir.

Bir taş veya ahşap zeminin görünümü, katı geometrik desenli bir halı ile kaplanmalıdır.

Doğal kaplama malzemeleri, hindistancevizi lifi, örneğin sisal veya deniz yosunu kullanmak en iyisi olabilir. Dokunmak eğlencelidir ve renkli olarak görünmez gölgelerin duvarlarına mükemmel uyum sağlarlar. Ayrıca doğal yünden yapılmış bir halıyı kuma veya kahverengi beyaza da koyabilirsiniz. Desenli olabilir, ancak parlak vurgular olmadan, ancak kaymaz dokuya sahip bir halı daha iyidir.

Bir iç mekan tasarlarken, aydınlatma efektleri çok önemlidir, bu nedenle aydınlatma kurarken bu tür aydınlatma seçenekleri dikkate alınmalıdır.

Modern bir oturma odası pastel renklerde yapılmamalıdır. Parlak renkler ve parlak renkler kullanabilirsiniz.

Oturma odasını konforlu ve lüks hale getirmek, tasarımına uygun detayları eklemeniz gerekiyor. Ve çok fazla çılgın para olması gerekmiyor. Modern tarzın ana ve ayırt edici özellikleri olan zarafet ve zarafet, karmaşıklık ve genişlik yaratmak yeterlidir.

Lüks ve çekici bir görünüm yaratmada en önemli unsur, parlak renklerde parlak kumaşlardan yapılması gereken mobilya döşemeleridir. Basitçe söylemek gerekirse, döşeme hafif olmalıdır.

Zemini açık bırakmak zorunda değilsiniz. Üzerine mümkün olduğunca zemini kaplayan büyük bir halı koyabilirsiniz, ancak parlak pastel tonlarda olmalıdır.

Duvarlar nötr renklerde boyanmalıdır. Beyaz veya krem ​​renkleri mükemmeldir. Dekoratif unsurlarla yaldız kullanımı, iç mekana lüks katmaya yardımcı olacaktır.

Büyük pencerelerin varlığı da çok önemlidir ve beyaz boyalı çerçeveler böyle bir etki yaratmaya yardımcı olacaktır. Çelenkler ve trenler ile perdelerin rengi, stilin karmaşıklığını ve zenginliğini vurgulamaya yardımcı olacaktır.

Tarz ayrıca, diğer şeylerin yanı sıra bir sıcaklık ve rahatlık hissi sağlayacak dekore edilmiş bir alçı şömine ile tamamlanacak.

Perdelerin rengi ve gölgesi ile birlikte odaya rahat bir kanepe yerleştirebilirsiniz. Güzel bir oyma sehpa, köşeye yerleştirilmiş düzgün bir köşe iç mekanı tamamlayacak.

Masanın üzerine bir lamba ve altın süslemeli bir lamba, bronz heykeller koyabilirsiniz. Altın kaplama çerçeveli duvarlara resimler asın.

eski oturma odası

Oturma odasını geleneksel tarzda dekore etmeye duvarlardan başlamalısınız. Hafif bir gölge emülsiyonu kullanmak en iyisi olacaktır. Kaplamanın kalitesi çeşitli etkilere sahip olabilir: sertleşme, mermer noktalar vb. Parlak yüzeyli ahşap panellerin montajı da kullanılabilir.

Duvarlar duvar kağıdı ile dekore edilmişse, onu düzgün bir çiçek deseninde kullanabilir, sınır kenarlarına ve kornişlere göre optik bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Pencereler çizgili perdelerle, fırfırlarla, çelenklerle, fayanslarla, fayanslarla, trenlerle kaplanabilir. Perdeler için korniş, ahşap veya pirinç çubuk olabilir.

İç mekanı, geleneksel Türk veya İran halıları veya halıları, yatıştırıcı pastel renklerde goblen izleri ile doldurun.

Mobilya, planlanan tarihi zamana göre seçilmelidir.

Odaya güzel lambalar kurulmalı ve aydınlatma armatürleri olarak – yaldız, pirinç, oymalı ahşap parçalarla süslenmiş mumlar veya şamdanlar. İpek abajur kullanmak da en iyisidir.

Malzemeler arasında porselen, antikalar, tablolar yaldız, kitaplar en uygunu olacaktır. Çiçek aranjmanları hakkında unutma.

ırksal oturma odası

Bu yöntem, doğal malzeme türlerini mükemmel bir şekilde yansıtır: hindistancevizi lifi, örneğin sisal veya deniz yosunu, paspas şeklinde yere serebilirsiniz. Şık ve hafif müslin perdeler, safari renkleri veya sazlık baskılar yapılır. Kanepede, elle boyanmış “batik” yastıkları yerleştirebilir, iç mekanı pamuklu paspaslar, lambalar, süslü bir çerçevede aynalar, sazlıklar veya kuru otlar, toprak kaplarda veya saksılarda çiçeklerle tamamlayabilirsiniz.

Oturma odasını el yapımı hediyelik eşyalar, bez halılar, ahşap sandık, yapay oyuncaklar, pencerelerde ahşap panjurlar ile dekore edebilirsiniz. Duvarların rengi aynı anda kararsız kalabilir. Burada iyi bir şömine önemli olmayacak, iç merkezin işlevini üstlenebilir ve sadece onu birleştirir ve doldurur.

Irksal profilleme sürecinde doğuya veya batıya doğru seyreltilebilir, ancak “altın ortalama” anlaşmasının ihlal edilmemesi önemlidir.

Geleneksel oturma odası

Burada, çok çeşitli yaratıcı olanaklar vardır, çünkü geleneksel tarz rustik motiflerle ve en güzel ve temiz şehirli ile giyilebilse de, en çeşitli tasarım seçenekleri içindedir.

Eğer seçiminiz harika bir Gürcü stili kullanmaksa, zemin koyu renkli ahşap (veya ahşap benzeri malzemeler) olmalıdır. Duvar kaplamaları pembe, mavi, yeşil, beyaz-pişmiş toprak renklerde yapılabilir. Kumaşlara gelince, brokar, duvak ve eski damask burada uygundur.

Alt tavan renkleri, geleneksel stili ayırt eden ve farklılaştıran temel unsurlardan biridir. Duvarlar açık renkli, zemin ahşap ve halı, özellikle açık şömine, boyalı veya oymalı mobilyalar olmalıdır.

Aksesuar olarak el yapımı eşyalar, antikalar, şöminenin yanında ahşap, kandil kullanmak en iyisidir.

Zemin lambalarını seviyorsanız, bacakları ahşaptan veya onu taklit eden malzemelerden yapılmalıdır. Açık bej rengi mobilya aksesuarları da bu tarz için önemli ve özgün unsurlardır.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir