Meşe Parke Döşeme

Son güncelleme 15 Ağustos 2022, 07:15

Yaklaşık 600 farklı meşe türü vardır. Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan döşemelerin büyük çoğunluğu yerli Meşe kerestesinden yapılır. Bugünün blogunda Oak’ın neden bu kadar popüler olduğunu tartışacağız. Tüm bu farklı türlerden ve türler arasında meydana gelen varyasyonlardan bahsetmeyeceğim. Kırmızı meşe sert ağacını ve beyaz meşe sert ağacını kaplayacağım çünkü bunlar döşeme pazarındaki iki büyük vurucu. Bu bilgi, umarız, parke zeminler için neden bu kadar çok meşe kerestesi kullanıldığını ve neden bu kadar popüler olduğunu açıklayacaktır. Bu yazının sonunda meşe parke döşeme koleksiyonlarımızı ve fırsatlarımızı listeliyorum.

Meşe Parke Döşeme Neden Popülerdir?

Çoğu Meşe parke için kullanılır Kuzey Kırmızı Meşeama ayrıca tartışacağız Beyaz meşe ve Güney Kızıl Meşe. Northern Red Oak, ABD’deki en bol sert ağaç kerestelerinden biridir. Kuzey Amerika’ya özgüdür ve Orta Kanada’dan Güney Appalachia’ya kadar bulunabilir. Yaklaşık 150 fit yüksekliğe kadar büyüyebilir ve 6 fit çapında büyüyebilir. Ak meşe ağaçları 80 feet’in üzerinde büyüyebilir ve 6 feet çapında da büyüyebilir. Güney Kırmızı Meşe, İspanyol Meşesi olarak da adlandırılır, çünkü genellikle erken İspanyol kolonilerinin kurulduğu yerlerde yetişir. Meşe parke döşeme popülerdir çünkü sert ve yoğundur, meşe ağaçları çok büyür ve meşe hasatçılar için yüksek verim sağlar. Yüksek verim, Meşe zeminleri iyi stoklu tutar, bu nedenle meşe zeminlerin fiyatının diğer ahşap türlerinden daha düşük olduğunu göreceksiniz. Bu, düşük kaliteden kaynaklanmıyor, sadece arz ve talepte bir alıştırma.

kırmızı meşe

Red Oak ucuzdur. Bazı sert ağaç türleri Red Oak’ın maliyetinin iki katı olabilirken, üreticiler hammaddelerde bitmiş bir ürünün maliyetinin yaklaşık yarısına sahip olacaklardır. Red Oak da oldukça dayanıklıdır. Janka ölçeğine aşina değilseniz, burada açıklayan blogumu okuyabilirsiniz. Kısacası, bir ürünün Janka puanı, farklı ahşap türlerinin dayanıklılığını karşılaştırmanın endüstrideki en iyi yoludur. Janka ne kadar yüksekse, zemini ezmek için o kadar fazla basınç gerekir. Diş çıkarma, zemininizin görünümünün değişmesinin en yaygın nedenlerinden biridir ve bu da zemininizin kullanım ömrünü belirler. Parkeniz yürüdüğünüz yerde ezilmişse, ancak yapmadığınız yerde bozulmamışsa, zemininizin zımparalanması, yenilenmesi ve hatta değiştirilmesi gerekebilir.

Red Oak Janka Sertlik Skoru

Hickory Sertliği Janka Ölçeği

Northern Red Oak zemin için Janka skoru 1.220 fit libre olacaktır. Bunu bir Güney Sarı Çam için 690, Kızıl Akçaağaç için 950, Kara Ceviz için 1010 ve 1100 veya Sibirya Karaçamı (yaygın olarak ithal edilen bir parke) ile karşılaştırın ve Red Oak zeminin neden onlarca yıllık kullanıma dayanabileceğini göreceksiniz. Kırmızı meşe zeminler genellikle halıların altında bulunur ve onlarca yıl daha fazla kullanım için yeniden cilalanabilir.

Northern Red Oak ayrıca çok çeşitli kaliteler ve görünümler sunar. #2 Common, #1 Common, Select, Select ve Better ve Clear gibi sınıfların kullanıma hazır olmasıyla, Northern Red Oak, ormandaki kabine veya multi-milyon dolarlık çağdaş bir eve mükemmel uyum sağlaması açısından sıra dışıdır. Bazı harika örnekleri görmek için Asheville, NC’deki Biltmore Evi’ni gezin. Farklı kalitelerin yanı sıra Rift ve Quartered zeminler ve paneller kullanımları, Northern Red Oak ile neler yapılabileceğine dair harika bir fikir veriyor.

Kırmızı Meşenin Farklı Dereceleri

Red Oak, açık ila orta kırmızımsı kahverengi bir renge sahip olacaktır. Düşük dereceler çok daha fazla renk varyasyonu içerecek, Seç ve Temizle dereceleri çok daha az varyasyona sahip olacak. Yukarıda yayınlanan videomuz 4 farklı kırmızı meşe çeşidini göstermektedir. Her sınıfın farklı müşteri türlerini çekmek için farklı özelliklere sahip olduğunu göreceksiniz. Derecelendirme, üreticiler tarafından oluşturulan öznel bir kategorizasyon olduğu için bu videoyu izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Kabin sınıfı veya 1. Kalite döşeme kutularında parke levhaların ne göründüğü konusunda bir söz hakkım yok. Bu video, farklı kırmızı meşe parke sınıfları arasında bulunan farklılıkları ve benzerlikleri gösterecektir. Sertağaç kaliteleri hakkında daha da ayrıntılı bilgi istiyorsanız, Hardwood Grades 101 blogumuzu ziyaret edin. Red Oak şu anda mobilya, mobilya, iç döşeme ve küçük veya hasarlı kütükler için yakacak odun için kullanılmaktadır.

Red Oak ailesinin harika görseller sunan bir diğer üyesi de Southern Red Oak. Ne yazık ki, 1060 olan daha düşük bir Janka puanı nedeniyle, Kuzey kuzeninin dayanıklılığını sunmuyor. Yaygın olarak kullanılan diğer popüler Meşe, Beyaz Meşe’dir. White Oak, doğada pek bol değildir, bu nedenle piyasaya bağlı olarak biraz daha pahalı olabilir. White Oak’ın sunduğu farklı görünüm, onu iç tasarım gibi modaya uygun bir pazarda akıcı bir ürün haline getiriyor.

Beyaz meşe

Birkaç yıl önce White Oak’ın fiyatı fırladı. Sebep? Beyaz Meşe, likör fıçıları yapmak için kullanılır ve kullanılmış likör fıçıları, şarap depolamak için popülerdir. Yerli şarap üretimi arttıkça, fıçılara olan ihtiyaç da arttı. Böylece, Beyaz Meşe üzerinde bir koşu. Kim biliyordu? White Oak, 1,350 puanla Red kuzeninden biraz daha yüksek Janka puanına sahip. Bu, Ash, Avustralya Selvi ve Sert Akçaağaç döşemeye benzer bir puandır. Akçaağaç kerestelerindeki farklılıklara aşina değilseniz. Adından da anlaşılacağı gibi, White Oak, Red Oak gibi kırmızı bir renge sahip olmayacak, ancak açık ila orta kahverengi, bazen gri veya zeytin tonuna sahip olacaktır.

Beyaz Meşe Janka Sertlik Skoru

Beyaz meşenin tür sertliği açısından kırmızı meşeleri geride bıraktığını göreceksiniz. Çürümeye karşı dayanıklı olan White Oak, gemi yapımında bile kullanılıyor ve ABD Donanması’nın USS Anayasası fırkateyni olan Ol’Ironsides’ın yapımında kullanıldığı söyleniyor. USS Anayasası, Live Oak ve Southern Pine ile de inşa edildi.

Hickory Sertliği Janka Ölçeği

White Oak ayrıca Northern Red Oak ile aynı kalitelerde mevcuttur ve önceden bitmiş veya bitmemiş zemin kaplaması olarak kolayca temin edilebilir.

En popüler Meşe ürünlerimiz, her ikisi de önceden bitmiş katı ve ayrıca önceden işlenmiş mühendislik zemini olarak mevcut olan Meşe Tahta ve Antik ürün serileridir.

Meşe Tahta Koleksiyonumuz

Oak Plank koleksiyonu, pürüzsüz bir yüzeye ve harika bir renk çizgisine sahip, mühendislik ürünü bir Meşe zemindir. Bu ürün ABD’de üretilmiştir ve son derece sağlam bir parke zemin yapmak için 8 kat parke kullanılarak ½” kalınlığındadır. Bu katın bir diğer özelliği de biçilmiş yüzüdür. Bu, levhanın yüzü için kaplamanın soyulmak yerine değirmende kütük boyunca kesildiği anlamına gelir. Bu, Blue Label zeminlerimize masif ahşap zemin ile aynı görünümü verir. Blue Label kalitemiz budaklara, renk varyasyonlarına, solucan deliklerine vb. izin verir ve birinci kaliteden daha düşük bir ortalama tahta uzunluğuna sahip olacaktır. Kartların ortalama 24″ civarında, 12″ ile 72″ arasında olmasını bekleyin.

Mühendislik Meşe Tahta Özellikleri

 • Abd’de üretilmiştir
 • 3.25″ – 5″ Genişlik
 • Fiyat 1,29$’dan başlar (Satışlara Göre Değişir)
 • 1/2″ Kalın
 • 8 Katlı Yapı
 • Katının Aynı Görünümü

Oak Plank koleksiyonu, en yüksek dereceli kereste kullanır ve alüminyum oksit ile pürüzsüz bir poliüretan kaplamaya sahiptir. Katı ürünler 2 ¼, 3 ¼, 4 ve 5” genişliklerinde mevcuttur, mühendislik versiyonumuz ise 3 ¼ ve 5” genişliklerde sunulmaktadır. Bunu şuraya bırakayım….Bu ürünleri yapan şirketin mühendislik ürünleri, kalite ve yapı açısından rakipsizdir. ½” kalınlık hikayenin bir parçası olsa da, benzer ve hatta daha kalın zeminler mevcuttur. Fark, 8 katlı sert ağaç çekirdeğimizdir.

mühendislik Somerset parke levha kesiti - Red Oak & White Oak

Sağlam 8 Katlı Mühendislik Meşe Parke İnşaat Kesit Resmi

Çekirdek, zeminin uzun vadeli performansının yanı sıra genel sertliği ve yoğunluğu belirleyen şeydir. Bir elinizde döşememizin bir parçasını, diğerinde bir rakibinkini tutun ve ağırlık farkının kimin yapısının en iyi olduğunu göstermesine izin verin! Rakiplerimizin çoğu, en düşük fiyatı sunabilmek için mümkün olan her şeyden vazgeçiyor. Tasarlanmış ürünlerimizle sadece düşük fiyatlar sunmakla kalmıyor, aynı zamanda büyük bir değer de sunuyoruz.

Masif Meşe Plank S Özellikleri

 • Abd’de üretilmiştir
 • 2.25″ 3.25″ 4″ 5″ Genişlik
 • Fiyat 3,79$’dan başlıyor (Satışlara Göre Değişir)
 • 3/4″ Kalın
 • Masif Parke
 • Büyük Kare Çekimler Mevcuttur

Antik Koleksiyonumuz

Northern Red Oak kullanılan bir diğer ürün grubumuz Antik Koleksiyonumuzdur. Antik Koleksiyon iki nedenden dolayı ilgi çekici bir üründür: Birincisi, büyük miktarlarda Ortak kereste kullanır ve ikincisi, tel fırçalanmış bir yüzey sunar. Bu müşterilerimiz için ne anlama geliyor? Antik zemin, daha fazla karakter ve yüzey dokusu sunarak, birinci kalite parke zemin ile ilişkilendirilen yüksek kaliteli ve daha uzun tahta uzunluklarını içerirken daha rustik, zamanla aşınmış bir görünüm verir. Antik, 2 ¼ ve 3 ¼ genişliğinde masif parke ve 3 ¼ ve 5 ”genişliğinde mühendislik parke olarak sunulmaktadır.

Tasarlanmış Antik Özellikler

 • Abd’de üretilmiştir
 • 3.25″ – 5″ Genişlik
 • 1,29 dolardan başlayan fiyatlarla (Satışlara Göre Değişir)
 • 1/2″ Kalın
 • 8 Katlı Yapı
 • Tel Fırçalanmış

Katı Antik S Özellikleri

 • Abd’de üretilmiştir
 • 2.25″ – 3.25″ Genişlik
 • 1,59 dolardan başlayan fiyatlarla (Satışlara Göre Değişir)
 • 3/4″ Kalın
 • 50-Y
 • Tel Fırçalanmış

Rustik Plank Koleksiyonumuz

Meşe döşemenin bir başka popüler koleksiyonu da Rustik Plank Koleksiyonumuzdur. Daha çok karakter tipi kereste kullandığı için Antika benzer, fark ile ve yüzeydedir. Rustik Plank zeminlerimiz 7” genişliğe kadar mevcuttur. Çoğu renk pürüzsüz bir yüzeye sahiptir, Gunstock ise eskitilmiş bir yüzey ile sunulur. Hickory ve Maple renkleri de mevcut olan Rustic Plank Koleksiyonumuz, daha geniş bir zemin arayan müşteriyi memnun ediyor.

Tasarlanmış Rustik Tahta Özellikleri

 • Abd’de üretilmiştir
 • 6″ – 7″ Genişlik
 • 2,19 dolardan başlayan fiyatlarla (Satışlara Göre Değişir)
 • 1/2″ Kalın
 • 8 Katlı Yapı

pespar.com.com’da, hem masif hem de mühendislik seçeneklerinde, kelimenin tam anlamıyla yüzlerce renk ve kaplama ile meşe parke zeminlerin diğer birçok koleksiyonunu stoklarız. İster kapanış, stok fazlası, kabin sınıfı veya bizim yaptığımız bir elektrik alımı olsun, başka hiçbir tasfiye memurunun pespar.com.com’da bulacağınız fiyatlandırma, değer ve kalite kombinasyonunu sunmadığından emin olabilirsiniz. Tüm döşeme ürünlerimizi şimdi satın alın. Ürünlerimizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa veya size bir numune göndermemizi isterseniz, lütfen aramaktan çekinmeyin.

Hakkında admin