Lüks Vinil Döşeme | Parke Zemin Satın Almak İçin En İyi Yer

Ev sahiplerinin aralarından seçim yapabileceği yüzlerce farklı zemin tipi vardır, ancak son yıllarda lüks vinil zemin inanılmaz derecede popüler hale geldi. Flooring.org gibi endüstri uzmanlarına göre bunun başlıca nedeni, lüks vinil döşemenin dayanıklı, bakımı kolay ve inanılmaz derecede çok yönlü olmasıdır.

Yine de, tüm lüks vinil döşemelerin eşit yapılmadığına dikkat etmek önemlidir, bu nedenle bu döşeme ürünü hakkında öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenmek önemlidir. Neyse ki çok uzağa bakmanıza gerek yok çünkü ekibimiz, ne olduğu, nerede kullanılabileceği ve genellikle kurulum maliyeti dahil olmak üzere bilmeniz gereken her şeyi tartışan bu lüks vinil zemin kılavuzunu bir araya getirdi.

Lüks Vinil Döşeme Tam Olarak Nedir?

Lüks vinil döşemenin ne olduğunu anlamadan önce, farkı anlayabilmek için standart vinil döşemenin ne olduğunu bilmek önemlidir. Farklılıkları hakkında bilgi edinmek için aşağıya bir göz atın:

Standart Vinil Döşeme

Çoğu standart vinil döşeme, alt katmanı köpük veya mantardan oluşan dört malzeme katmanına sahiptir. Alt tabaka tipik olarak altlık olarak kabul edilir, bu nedenle vinil döşemenin altına başka bir malzeme döşenmemelidir. Bu altlık aynı zamanda sesi uzak tutan ve üzerinde yürümeyi daha rahat hale getiren bir yastık görevi görür.

Altlık katmanının üzerinde, şişmediği için döşemenin bütünlüğünden ödün vermeden nemi emen su geçirmez bir katman bulunur. Bu katman, ahşap ve plastik yataklardan yapılmış ‘den veya plastik ve taş yataklardan yapılmış SPC’den yapılabilir.

Üçüncü katman bir tasarım katmanıdır çünkü sizin seçtiğiniz yüksek kaliteli bir görüntüyü sunar (çoğu kişi ahşap damarlı, taş veya mermer görüntüyü seçer). Bu tasarımın üzerinde, katman bir aşınma katmanıdır. Bu son katman, döşemeyi aşınma ve yıpranmaya ve kalınlık aralıklarına karşı korur.

Lüks Vinil Döşeme

Lüks vinil döşeme, standart vinil döşemeye benzer, temel fark, genellikle dört yerine altı ila sekiz katmana sahip olmasıdır.

Örneğin, lüks vinil döşeme, onu daha rahat hale getirmek için özel olarak tasarlanmış, köpük veya keçeden yapılmış bir yastık tabakasına sahip olabilir.

Lüks vinil zemin kaplaması ayrıca bir parlaklık vermek ve aşınma ve yıpranmaya karşı ekstra koruma sağlamak için şeffaf bir üst kaplamaya sahip olabilir. Bu döşeme, minimum hareketle mümkün olduğunca eşit bir şekilde uzanmasına yardımcı olan bir cam elyafı katmanına da sahip olabilir.

Lüks Vinil Plakalar ve Fayanslar Ne Olacak?

Lüks vinil plakalar ve fayanslar, standart vinil zeminlerden daha fazla katmana sahiptir, bu nedenle yaklaşık beş kat daha kalındırlar. Bu ek malzeme, daha iyi aşınma ve yıpranma sağlamanın yanı sıra, özellikle taş veya ahşabı taklit etmek istiyorsanız, zemine gerçekçi bir görünüm katar.

Diğer döşemelerin aksine, lüks plakalar ve karolar bir 3D yazıcı kullanılarak oluşturulur, bu nedenle bu döşeme malzemesi doğal olarak oluşan döşeme malzemelerini neredeyse mükemmel bir şekilde kopyalayabilir. Ek olarak, lüks vinil plakalar ve fayanslar daha dayanıklı olduklarından, yaklaşık 20 yıllık inanılmaz bir ömürleri vardır.

Lüks Vinil Döşeme Nerelerde Kullanılabilir?

Artık ne olduğunu ve ne kadar sürdüğünü bildiğinize göre, muhtemelen lüks vinil döşemenin nerede kullanılabileceğini öğrenmek için can atıyorsunuz. Son olarak, evinizin veya işyerinizin son kat kullanması gerekip gerekmediğini belirlemek için bütçenizin yanı sıra ihtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bununla birlikte, çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa veya her zaman dökülmelerin olduğu bir ortamdaysanız, su geçirmez ve nem dostu olduğu için lüks vinil zemin kaplamalarına bakmanız gerekir. Çoğu kişi, giriş yollarına, mutfaklara, bodrum katlarına, banyolara ve dayanıklı ama rahat döşeme gerektiren diğer yüksek trafik alanlarına lüks vinil döşeme kurar.

Lüks Vinil Döşemenin Ortalama Maliyeti Ne Kadardır?

Lüks vinil zemin için ne kadar ödeyeceğiniz, istediğiniz zemin tipine bağlıdır. Örneğin, kalas arıyorsanız, metrekare başına 2,5 ila 12 ABD Doları arasında ödeme yapmayı beklemelisiniz.

Buna karşılık, lüks vinil karolar tipik olarak daha ucuz bir alternatiftir ve ortalama maliyeti metrekare başına 1 ve 10 ABD dolarıdır. Ancak, bunların yalnızca maddi maliyetler olduğunu ve genellikle 1000 doları aşan işçilik ücreti ödemeniz gerekeceğini unutmamalısınız.

Artık vinil zemin kaplama hakkında ve bunun bir ev veya iş yeri için neden en iyi zemin kaplama seçeneklerinden biri olduğu hakkında çok daha fazla şey biliyorsunuz. Bu materyalle ilgileniyorsanız ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, şu adresten bir uzmanla konuşabilirsiniz: Flooring.org.

Ekibimiz, lüks vinil döşeme döşeme konusunda yılların deneyimine sahiptir ve sahip olabileceğiniz tüm soruları yanıtlayabilir. 800-689-9006 numaralı telefondan bize ulaşın, sizinle iletişime geçelim.

Hakkında admin