Laminat Parke

Laminat Parke

Gelişen teknolojiler ile parke ve laminant çeşitleri de artmakta ve daha uzun ömürlü ve daha ekonomik parkeler üretilmeye başlamaktadır.

Parke ve Laminat sektöründe en çok tercih edilen laminat parke, odun talaşının sıcak preslerde basınç altında sıkıştırılarak elde edilen malzemeden oluşmaktadır. Hdf üzeri balans kağıdı, dekor kağıdı, basınca ve çizilmeler için dirençli koruyucu film tabakası bulunur. Bu özellikleri itibariyle laminat parkeler 10 ila 20 yıl arasında firma garantisi altında korunmaktadır. Geniş marka ve renk seçeneği ile de her zevke hitap eden laminat parkeler ilerleyen yıllarda kullanım alanlarının yaygınlaşacağına işarete etmektedir.

Piyasada en çok tercih e

dilen Parke markaları

Serfloor Laminat Parke : Serfleks ismi ile sektöre giren firma, sektördeki deneyimleri doğrultusunda pekçok yenilğe girmiş ve Serfloor ismiyle 2006 dan bu yana zemin kaplamaları konusunda piyasada bulunmaktadır. Serfloor laminat parkenin yanı sıra, halı, mineflo (pvc), şilte süpürgelik gibi ürünlerin de üretimini de yapmaktadır.

– Egger Laminat Parke : Bir Alman markası olan Egger Parke, 3 farklı ürün markası ile piyasada bulunmaktadır. Harmony Parke, Emotion Parke, Swing Parke piyasada oldukça tutulan parkelerdir.

– Vario Parke : Vario parke bir Türk malıdır. Yıldız Entegre firmasının Vario markası birçok farklı üründe kullanılmaktadır.