Kruşçev’de banyo iç tasarımı • İç tasarım stüdyosu ArchiDOM

“Kruşçev” 1960’dan 1985’e kadar Sovyetler Birliği’nde çok popülerdi, bu nedenle her şehirde bu tipik panel veya tuğla evleri bulabilirsiniz. Ne yazık ki, “Kruşçev” açık alanlarda ve geniş alanlarda farklılık göstermiyor. Bu nedenle, tüm odalar metrekare ile sınırlıdır. Banyo odası da küçüktür ve içinde dolaşacak hiçbir yer yoktur. Ancak bu üzücü gerçeğe rağmen, sorunu en ilginç şekilde çözebilirsiniz. Doğru tasarımın yardımıyla Kruşçev’deki banyonun içini konforlu ve çekici hale getirmek mümkündür.

Banyonun yüklenmemesi için fonksiyonel ve küçük boyutlu mobilya ve sıhhi tesisat seçimi önemlidir. Kruşçev’de başarılı bir banyo tadilatının önemli bir yönü, iç stil seçimi ve seçilen renk şemasıdır. Öyleyse sırayla başlayalım, ilki bitirme işinin yürütülmesi. İlk önce zemindeki, duvarlardaki ve tavandaki eski kaplamaları sökmeniz gerekir. Bundan sonra, işi bitirmeye başlayabilirsiniz.

Kruşçev’de banyonun içini yaparken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, aydınlatma seçimidir. Küçük bir banyoyu iyi aydınlatmak önemlidir. Ve banyoya bir lamba veya lamba asmak yeterli olmayacaktır. Küçük banyolar için mükemmel bir seçenek, tavandaki gömme ışıklar, duvardaki lambalar veya aplikler ve ayrıca ayna aydınlatmasıdır. İyi aydınlatma sayesinde banyo hacim kazanacak ve görsel olarak daha büyük görünecektir.

Tavanı bitirmek için farklı malzemeler satın alabilirsiniz, tavan boyası, gergi tavan, plastik panel tavan olabilir. Bu arada, bir germe tavan, banyo alanını görsel olarak artırmak için harika bir seçenektir. Tavanı ve zemini bitirdikten sonra duvarları bitirmeye başlayabilirsiniz. Duvar dekorasyonu için çeşitli malzemeler, seramik karolar, duvar boyası, dekoratif sıva, plastik paneller de kullanabilirsiniz.

Banyo tadilatının en önemli aşamalarından biri renk seçimidir. Kruşçev’deki banyonun içi açık renklerde iyi görünecek. Örneğin, tavanı beyaz yapmak daha iyidir, o zaman daha yüksek görünecektir. İşte duvarlar için bir desen seçmenize yardımcı olacak bazı ipuçları: – dikey bir desen veya desen, odayı görsel olarak daha uzun gösterecektir – duvarların tasarımında bordür karolarının kullanılması odayı görsel olarak daha düşük gösterir – parlak kullanırsanız yüzeyler, odaya ekstra alan verecekler

Duvarları döşemek için kombine fayans kullanırsanız, Kruşçev’deki banyonun içi daha iyi görünüyor. Farklı boyutlarda, şekillerde ve desenlerde fayans olabilir. Kruşçev’deki bir banyonun içi için mükemmel bir seçenek bir mozaiktir, aynanın etrafına veya banyonun yanına döşemek için kullanılabilir. Banyoda yerden tasarruf etmek ve odayı işlevsel hale getirmek için yüksek kaliteli serbest sayaç kullanmanız gerekir. Örneğin, duvara yakın bir küvet yerleştirilebilir ve küvetin altına ev kimyasallarını saklamak için nişler veya raflar yapılabilir. Kruşçev’deki banyo çok küçükse, banyo yerine rahat ve ergonomik bir duş kurabilirsiniz.

Banyodaki lavabo ise hantal olmamalı ve çok yer kaplamamalıdır. Ankastre lavabolar veya lale lavabolar, küçük banyolar için mükemmeldir. Başka bir ipucu, küçük banyoların iç mekanlarında daha fazla ayna ve cam yüzeyler kullanmak, iç mekana özgünlük ve ferahlık verir.

Kruşçev’deki banyoların bir diğer ayrılmaz parçası da bir klozetin varlığıdır. Her şeyi birkaç metrekareye sığdırmak için sıhhi tesisatı doğru seçmeniz gerekir. Klozet ve tahliye fıçılarının da çok fazla yer kaplamaması için doğru şekilde takılması gerekir. Asma sarnıç kullanırsanız, yerden çok tasarruf edersiniz. Kruşçev’deki banyonun içi de dolap ve rafların varlığını ima ediyor. Dolaplar en iyi şekilde menteşeli yapılır, böylece yerde değerli yer kaplamazlar. Ayrıca dolaplar için her türlü niş ve oyuk kullanın, böylece banyoda önemli ölçüde yerden tasarruf edersiniz.

Kruşçev'de banyo iç

Hakkında admin