Kabin Sınıfı Parke Zeminler nelerdir? – Gerçekten Ucuz Zeminler

Bunu çok soruyoruz!

Tüm parke zemin kaplamalarının yalnızca yaklaşık %5-10’u Kabin sınıfı olarak derecelendirildiği için sürpriz değil. Küçük yüzde ve mevcut envanterin öngörülemezliği nedeniyle çoğu mağazada Kabin sınıfı zeminler stoklanmaz. pespar.com.com’da, kabin seviyesinde döşeme, işimizin büyük bir yüzdesini oluşturur. O halde “Kabin Sınıfı Parke Zeminler Nedir?” Sorusuna cevap verelim.

Kabin Sınıfı masif parke veya Blue Label mühendislik ürünü parke genellikle saniye olarak adlandırılır. Saniyeler, daha kısa levhalar veya renk/leke farklılıkları, pürüzlü ahşap damarları veya 1. kalite üst kategorisindeki mükemmel levhaların %95’ine uymayan diğer görsel özellikler nedeniyle 1. kalite imalat yığınından alınır. İnsanlar, 1. kalite kadar uzun süre dayanacağı için kabin sınıfı sert ağaç almayı severler. Kabin aynı aşınma tabakasına, aynı lekeye ve aynı ahşaba 1. kalite kardeşlerinden daha ucuza sahiptir. Adil olmak gerekirse, kabin sınıfı 1. kalite gibi görünmüyor. Bununla birlikte, bazı insanlar saniyeler veya kabin sınıfı döşemeden elde edebileceğiniz daha rustik görünümü tercih eder.

Kabin Sınıfı Zemini Ne Oluşturur? Saniye mi?

Marketteki yumurtaların neredeyse tamamının A sınıfı, Large olduğunu hiç fark ettiniz mi? B Sınıfı yumurtaların nereye gittiğini veya onları B Sınıfı yumurta yapan şeyin ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Bilmek istiyorsanız, yumurtalar görünüşlerine göre derecelendirilir.

Parke döşeme hemen hemen aynı şekildedir. Kabin sınıfı bir zeminde, mineral lekesi, solucan delikleri, küçük düğümler ve daha kısa tahta uzunluğu gibi doğal kusurlara izin verilir. Ne kadarına izin verilebileceği, üreticinin birinci kalite hattı spesifikasyonlarına bağlıdır. Kabin sınıfı sert ağacımızın büyük çoğunluğu Somerset Parke Döşeme Somerset, KY’de. Somerset, ülkedeki en temiz, en tutarlı koşu bandı ürünlerini üretiyor. Bu, serpinti (Kabin) diğer üreticilerinkinden daha temiz olduğu anlamına gelir. Örnek olarak Somerset’ten Winchester Cabin Grade’imizi kullanacağız.

Kabin Sınıfı Neden Satın Alınır?

Kabin sınıfı döşeme satın almak için birçok neden var. Müşterilerimizin çoğunun bizimle her zaman paylaştığı iki büyük neden var. En yaygın sebep fiyattır.

Fiyat

Genel bir kural olarak Kabin, birinci kalite döşemenin yarısından biraz daha ucuza mal olacaktır. Her iki kalitenin de aynı ağaçtan geldiğini, aynı hatta frezelendiğini ve aynı finisajı aldığını düşünürsek, Cabin oldukça iyi bir değer!

Görünüm

İnsanların kabin satın almalarının bir başka nedeni de, bitmiş zeminin görünümünü beğenmeleridir. Bazı ev sahipleri, zeminlerine rustik veya kırsal bir görünüm tercih eder. Kabinin daha açık renklerinde, daha rustik bir görünümle sonuçlanan büyük miktarda renk varyasyonu olabilir. Daha koyu lekelere sahip kabin sınıfı zeminler, leke daha açık tahtaları koyulaştırdığından, önemli ölçüde daha az kontrast sergiler. Aşağıda yan yana iki doğal Hickory parke zemin göreceksiniz.

hickory kabin sınıfı parke zemin örneği

Kabin Sınıfı (Üst) 1. Kalite (Alt) Hickory Döşeme

Kabin Derecesinin Farklı Görünmesine Ne Sebep Olur?

Alttaki resim tabii ki birinci kalite. Bu zeminlerin her ikisinin de aynı üreticiden, aynı frezeleme hattından ve aynı bitiş çizgisinden geldiğini unutmayın. Kahretsin, aynı ağaçtan gelmiş olabilirler! İki kat arasındaki belirgin fark renktir. Parke döşemedeki renk değişimi şunlardan gelebilir:

  • öz odun
  • Düğümler
  • solucan delikleri
  • Maden lekesi

Doğanın Parmak İzi

Bu “kusurlar”, tabiat ananın belirli ağaçlara ve yetiştikleri yerlere olan eşsiz dokunuşundan kaynaklanmaktadır. İşte kabin sınıfı döşemede göreceğiniz yaygın kusurların küçük bir listesi.

öz odun

Resimdeki en uzak tahtada görülebilir. Düğümler tahta arkadan üçüncü görülebilir. Bu durumda, düğümlerin delikleri yoktur, ancak bazı ilginç renkler sunarlar.

solucan delikleri

Tipik olarak genişliği ¼”ten daha küçük küçük delikler olacaktır ve herhangi bir yönde ilerleyebilir. Akçaağaç gibi bazı türlerde deliklere renk değişikliği eşlik eder. Bize en yakın Kabin panosu, solucan deliklerinden ne bekleyebileceğimizi gösteriyor.

Mineral Renklendirme

Renk solmasının son örneği mineraldir. Mineral renklenme genellikle kendini gri bir renk olarak gösterir ve Hickory ve Meşe’de, özellikle de Güney Appalachian’da yetişenlerde yaygındır. Bunun nedeni, o bölgenin toprakta daha fazla mineral içermesi ve bu minerallerin kendisini ağaçlara sızdırmayı başarmasıdır.

Tahta Uzunluğu

Rengin yanı sıra, ortalama tahta uzunluğu da sınıflandırmanın önemli bir yönüdür. Birinci kalite örneğinde, panoların neredeyse tamamı 24 inçten uzunken, Kabin sınıfı zeminde daha fazla kısa pano var. Kabin panolarının yarısından fazlası 24” altındadır. Bu kötü mü? Kime sorduğunuza bağlı! Bazı tesisatçılar kısa panoların daha fazla iş olduğunu söylerken, diğer tesisatçılar şortları sevdiklerini söylüyor….şortların yayı yok!
Her şeyde olduğu gibi güzellik de bakanın gözündedir. Kabin sınıfı zeminler satın alan birçok müşteri, rustik bir görünüm istedikleri için bunu yapıyor. Bu durumda, ne kadar çok tahtanız varsa, o kadar fazla kontrast elde edersiniz.

Bu resimde iki Maple parke zeminimiz var. Tahmin edebileceğiniz gibi en üst kat Kabin sınıfıdır.

akçaağaç kabin sınıfı parke döşeme

Kabin Sınıfı (Üst) 1. Kalite (Alt) Akçaağaç

Akçaağaç, çok fazla düğüm içermemesi ve çoğu renk değişikliğinin Red Oak veya Hickory Cabin dereceli bir zeminden daha az kontrast içermesi bakımından olağandışıdır. Bu resimde gösterildiği gibi genellikle daha fazla şort içerir. Bu resimdeki 1. kalite ahşaba baktığınızda renginin çok az olduğunu fark ediyorsunuz. Doğru evde, temiz bir Maple zemin muhteşemdir!

Bu sonraki fotoğraf lekeli bir masif Meşe parke zemine ait, altta Kabin sınıfı ve üstte birinci kalite. Pek fark yok ha? Somerset’teki not verenler için üzülüyorsun! İşleri zor!

Vitraylı Meşe Kabin Sınıfı Döşeme Örneği

1. Kalite (Üst) Kabin (Alt) Vitray

Mükemmeller mi?

Sağ alttaki bir pano dışında (montajı yapan kişi onu atacak veya bir dolaba koyacaktır), uzun panolar ve neredeyse hiç renk değişimi olmayan birinci kalite zemin mükemmeldir.
Kabin sınıfı olan alt kata baktığınızda, daha kısa tahtalar ve daha fazla varyasyon ile mükemmel olduğunu göreceksiniz. Açıkça farklı oldukları halde neden ikisinin de mükemmel olduğunu söyledim?
Bunun nedeni, sattığımız diğer tüm zeminler gibi her ikisinin de birileri için mükemmel olmasıdır.

Tüm parke zeminler gibi kabin sınıfı parke zeminlerin de mozaik olması amaçlanmıştır. Herhangi bir tek parça veya bu durumda bir tahta tuhaf veya yerinde görünmeyebilir, ancak döşenen tüm zemin, bu ihtiyacı olan müşteri için mükemmel olacaktır.
Döşeme için ana düşünceniz renk, fiyat veya bulunabilirlik ise, Winchester Cabin sınıfı parke zeminlerimizin olağanüstü bir değer sunduğuna inanıyoruz. Aklınıza takılan herhangi bir soru için lütfen bizi aramaktan çekinmeyiniz.

İşte Ted Cook ile Kabin Sınıfı Döşeme hakkında daha fazla bilgi sunan hazırladığımız bir video.

Şu anda 250.000 m2’den fazla masif Kabin sınıfı parke döşeme stoğumuz var, hepsi de fiyatına
2,19$ veya daha az. Nasıl? Çünkü Birleşik Devletler’deki en büyük Cabin dereceli döşeme tasfiye memuruyuz.
Devletler. Doğrudan sektördeki en büyük ahşap üreticileri tarafından tedarik ediliyoruz, bu da
bize büyük stoklar ve en düşük fiyatlar.

Hakkında admin