İlk Kez Ev Sahibi Olacakların Zemin Kaplamayla İlgili 5 Sık Sorulan Sorusu – pespar.com

Son güncelleme 15 Ağustos 2022, 19:16

İlk kez ev sahibi olduğunuzda, her şey sizin için yenidir. Bir ev sahibi olmanın inceliklerini ve püf noktalarını öğrenmeye yeni başlıyorsunuz. İlk kez ev sahibi olacaklar için yapılacak en iyi şey, evleri için seçenekleri araştırarak zaman geçirmektir. Döşeme, insanların odaklandığı evin büyük bir parçasıdır. Eviniz için çeşitli döşeme türleri arasından seçim yapabilirsiniz. Evinizin her yerinde tutarlı bir zemin kaplaması tutabilir veya karıştırabilirsiniz. İşte ilk kez ev sahibi olanların genellikle yeni evlerinde zemin kaplamayla ilgili sık sorulan 5 soru:

1. Döşeme Maliyeti Ne Kadardır?

Bu soru gerçekten aldığınız döşeme tipine bağlıdır. Ne tür bir parke istediğinizi araştırabilir ve ardından o parkeyi yerleştirmek istediğiniz oda için fiyat teklifi alabilirsiniz. Montaj gerektiren bir parke seçerseniz, kurulum maliyetlerini ve işçiliği hesaba kattığınızdan emin olun. döşeme bütçeniz. Bazı maliyetleri kısmak istiyorsanız, kurulumu kendiniz yapmanın yollarını da arayabilirsiniz.

2. Yeni Evimde Mevcut Döşemeyi Koruyabilir miyim?

bodrum ahşap döşemeBeğendiğiniz bir şeyse, döşemeyi kesinlikle yeni evinizde tutabilirsiniz. Evdeki masif parke döşemeyi kesinlikle seviyorsanız, onu her zaman saklayabilirsiniz. Mevcut döşemeyi koruyacaksanız, parlak ve yeni görünmesi için onu temizlemek iyi bir ipucu. Zemininize o parlak görünümü vermek için zeytinyağı gibi günlük ev eşyalarını kullanabilirsiniz. Paradan tasarruf etmenin iyi bir yolu ve zemininiz yine de harika görünecek.

3. Ya Döşemeyi Yenilemek İstersem?

Sadece hızlı bir cilalama işinin işe yarayacağını düşünmüyorsanız, evinizdeki döşemeyi yenilemeye de karar verebilirsiniz. Zemininizi yenilemek, onu evinizde tutmanın ve neredeyse yepyeni görünmesini sağlamanın bir yoludur. Zeminlerinizi yenilemek için bir zımpara kullanabilirsiniz ve bu, yapması için birini tutmanız gerekmeyen bir şeydir.

4. Her Odada Ne Tür Zeminler Olmalı?

Her oda için zemin tipini belirlerken birkaç faktöre bakmanız gerekir. Bu faktörler trafik miktarını, su kullanımını ve odanın kimin için olduğunu içerir. Banyo veya mutfak gibi odalar için laminat ve vinil tahta gibi suya daha dayanıklı zeminler seçebilirsiniz. Oturma odanıza zamansız bir görünüm kazandırmak için parke döşemeyi de tercih edebilirsiniz. Hangi odaya en iyi uyacağını görmek için baktığınız döşeme türü hakkında araştırma yapın.

5. Zeminlerime Nasıl Bakarım?

kadın zemini siliyorHer döşeme tipi farklı miktarda bakım gerektirir. Masif parke döşeme, düzenli olarak temizlendiğinde en iyi şekilde görünür. Bu, ay boyunca süpürme, vakumlama ve kuru paspaslamayı içerir. Yaşam tarzınıza en uygunsa, daha az bakım gerektiren bir döşeme seçebilirsiniz. Çok fazla bakım gerektirmeyen bir şey istiyorsanız, vinil tahta döşeme veya laminat döşeme gibi bir şeye gitmenizi öneririz.

pespar.com.com Nasıl Yardımcı Olabilir?

pespar.com.com’da, ilk kez ev sahibi olacakların ve soru sorabilecek herkesin sorularını yanıtlayabilecek satış ortaklarımız var. Uygun fiyatlı döşeme seçeneklerimize göz atın ve nasıl yardımcı olabileceğimizi bize bildirin!

Hakkında admin