İÇ STİLLER – MODERN KLASİKLER • Dekor ve dekorasyon fikirleri

Mevcut yorumdaki klasikler, klasik renklerde, pürüzsüz, kıvrımsız, bazen kumaşla kaplı duvarlardır ve mobilyalar ihtişamdan ilham almalı – yani değerli ahşaptan yapılmalıdır. Çoğu zaman klasik tarzda herhangi bir nesneyi kendi başınıza bulmak zordur ve bu nedenle çoğu durumda ustadan sipariş edilirler. Kişiye özel iç mekan ürünleri satın alarak, içlerine sığmama veya uyum sağlamama riskini almazsınız. Ayrıca böyle bir şeyin fiyatını kaybetmeyeceğinden, her zaman dikkat çekeceğinden her zaman emin olabilirsiniz.

Modern klasik, odaya alanı görsel olarak genişleten bir parlaklık veren çok sayıda aynanın varlığı ile de ayırt edilir. İç mekana belirli bir sakinlik ve ihtişam getiren sütunlar sıklıkla kullanılır. Ayrıca bir salonun veya ofisin iç kısmına şömine eklemek de artık çok moda. Duvarların soft renklerle boyandığı beyaz mobilyalardan oluşan iç mekan, modern klasiklerde yaygındır. Doğal renkleri koruyan, bronz unsurlarla ve uyum için yeşil veya mavinin yanı sıra duvarların ve perdelerin pastel renklerini koruyan mobilyalar bulabilirsiniz.

Klasik iç mekanlarda kullanılan tekstiller, artık tüm gelenekler göz önünde bulundurularak, ona güç ve güvenilirlik kazandırılarak özel olarak üretiliyor. Alışılmadık bir dekora sahip bazı iddialı mobilyalar seçmeye karar verirseniz, duvar dekorasyonu ve döşemeli mobilyalar için ipek, pamuk, brokar gibi kumaşlara ihtiyacınız olacak ve renkleri ve desenleri tamamen farklı olabilir.

Pencereyi ve genel olarak tüm alanı süslemek için perdeler kullanılır ve daha sık olarak ayrıntılı formların perdeleri ve buna yetenekli kıvrımlar dahil edilmelidir. Bitirmek için fırça kullanmak daha iyidir, ancak doku ve renkte benzer kumaşlar kullanmak mümkündür.

Mekanın klasik bir tarzda aydınlatılması, tercihen kristal ve cam gibi doğal malzemelerden olmak üzere pahalı ve zarif avizelerin ışığıyla sağlanır. Ayrıca genellikle modern klasikler tarzında yapılmış evlerde ve mum şeklinde, genellikle altın veya bronz tonlarında plafondlarda bulunur. Giderek, genel resmi bozmayan bu tür iç mekanlarda en son spot aydınlatma kullanılmaya başlandı.

Klasik tarzda bir ev hayal ederken, çoğu zaman şömineli salonların ve etrafındaki zarif koltukların, parlak ışıklı ve el yapımı halıların olduğu pahalı oturma odalarının ve ayrıca avizelerin ışığında parıldayan doğal parkelerin resimleri gelir. Döşemeli mobilyalar, pahalı bir zanaatkar tarafından oyulmuş ve kakılmış ahşap dekorla dekore edilmiştir. En iyi porselenden yapılmış, hafif desenli, kenarları yaldızla parıldayan ince, pahalı tabaklar. Tek kelimeyle – lüks her yerde, sadece nefesinizi kesmek istediğiniz her yerde. Ancak bu tür iç mekanlar, boş bir gösteri uğruna veya sahibinin otoriterliğini ifade etmek için yaratılmamıştır – bunun yerine, rahatlatıcı bir eğlence ve eğlence için tasarlanmıştır.

Bugün, giderek daha fazla tasarımcı, yüksek teknolojili iç mekanlara hayat veriyor, ancak yine de klasik tarzın özelliklerini temel alıyorlar. Bu nedenle, değerli ahşabın çeşitli yüksek teknoloji detayların metalik parlaklığı ile birleştiği mobilyalara sık sık rastlıyoruz.

Böyle bir iç mekan asla sıkılmayacak ve ihtişamı, sakinliği, sükuneti ile herkesi kendine çekecek ve sahibi, yüksek ve ebedi hakkında düşüncelere dalmış olacak. Burada her şey birbiriyle uyum içindedir – ve pahalı bir ahşap türü parke üzerinde aynalı bir tepeye sahip modern bir masa, tuhaf bir şekle sahip antika aynalar ve basit bir yumuşak renkli duvarlar. Böyle bir iç mekanda birçok yeni, modern olmasına rağmen, hala aynı klasik. Böyle bir iç mekanın sahibi hakkında – zevki, içsel zenginliği, içsel nitelikleri, kalbinin asaleti hakkında çok şey söylenebilir. Ek olarak, iç mekanın bu kadar yüksek bir dış yüksek maliyeti, müze karakterini hiç göstermez, çünkü bu alan tıpkı diğerleri gibi kullanılır ve her gün sahibine hizmet eder. Eviniz için klasiklerin seçimi, toplumdaki yüksek konumunuzu, size büyük saygı duymanızı doğrular.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir