Evcil Hayvanlar ve Parke Döşeme

Evinize parke döşeme eklemek birçok nedenden dolayı müthiş bir fikir olsa da, potansiyel alıcılar sıklıkla evcil hayvanlar ve parke döşemenin geçinip geçinemeyeceğini merak ederler. Hiç, “Parke döşeme istiyorum, ancak evcil hayvanlarımın hepsini kazıyarak yatırımımı mahvedeceğinden endişeleniyorum” veya benzeri bir şey söylediniz mi? Eğer öyleyse, yalnız değilsin.

İyi haber şu ki, evcil hayvanlar ve parke zeminler barış içinde bir arada yaşayabilir. Anahtar, proaktif olmak ve büyük köpeklerden, küçük köpeklerden veya kedilerden kaynaklanan potansiyel zararı sınırlamaktır. Döşeme yatırımınızın tüylü aile üyeleriniz arasında güvende olmasını sağlamak için bazı ipuçlarına bakalım.

 

1. Kırp, Kırp, Kırp!

Dayanıklı parke döşeme için en iyi seçeneğiniz, göründüğü kadar basit bir şekilde, evcil hayvanınızın tırnaklarını düzenli olarak kesmektir. Bu, özellikle Labrador gibi büyük bir köpeğiniz varsa çok önemlidir, çünkü daha fazla ağırlık taşırlar ve güzel parke zeminlerinize ciddi şekilde zarar verebilirler. Görevi kendiniz yapma veya kalifiye bir köpek bakıcısının sizin için yapmasını sağlama seçeneğiniz vardır.

Bir ses duyduklarında veya kapıda birini duyduklarında koşmayı seven yüksek enerjili köpekleriniz varsa, onları mutfak gibi parke zeminin olmadığı bir alanda tutmak en iyisidir. Eviniz izin veriyorsa, köpeğinizi çizilmesini istemediğiniz alanlardan ayırabilecek bir köpek kapısına yatırım yapmaya değer olabilir.

2. Güzel Bir Banyo Yapmak İster Misiniz?

Köpeklerin dört gözle beklediği pek çok şeyden biri de dışarı çıkmaktır (tabii ki yemek ve iyi bir göbek masajı dışında). Eve sık sık giren ve çıkan bir köpeğiniz varsa, dışarıya bir paspas koymak, eve döndüklerinde kiri ve diğer kalıntıları toplayabilir. Bu sadece çok yardımcı olabilir, bu nedenle, pençelerinde ve saçlarında kalan kir ve kalıntıları temizlemek için köpeğinizi düzenli olarak yıkamak çok önemlidir.

 

3. Biri Kilim mi dedi?

Halılar, parke zeminlerde çizilmeleri önlemede uzun bir yol kat eder. Köpeğinizin büyük olasılıkla olduğu alanları kilimlerle kaplayarak, parke zeminleriniz uzun süre mükemmel durumda kalabilir ve dekorunuza güzel bir unsur ekleyebilir.

 

4. Ne Kadar Yoğun O Kadar İyi.

Daha yoğun ormanların daha büyük köpeklerin gücüyle mahvolma şansı daha düşüktür. Peki, farklı parke zemin türlerinin ne kadar sağlam olduğunu nasıl anlarsınız? Janka Sertlik Testi sayesinde aslında oldukça basit. Bu test, belirli ahşapların ne kadar direnç gösterebileceğini ölçer. Daha yoğun bir zemin seçmek, parke zeminlerinizin tüylü arkadaşlarınızdan daha az aşınma ve yıpranma göstermesi anlamına gelir. Ek olarak, ortaya çıkabilecek çizikleri gizlemeye doğal bir eğilimleri olduğundan daha açık renkli bir zemin seçmeyi düşünün.

Bonus: Peki ya Kediler?

Kediler hafiftir ve bu nedenle parke zeminler söz konusu olduğunda fazla endişe yaratmazlar. Keskin pençeleri, belirli oyuncaklarla oynarken veya tırmalama direği kullanırken yalnızca bir savunma mekanizması olarak ortaya çıkar. Tırmalama tahtalarını ve oyuncaklarını parke zeminlerinizden ayrı bir alanda veya kilimle kaplı bir alanda tutmayı başarırsanız, o zaman kedilerle sorun yaşamazsınız. Yine de yeni kanepeniz için durum böyle olmayabilir!

 

Halı zemin üzerinde parke zeminlere sahip olmanın bir başka harika yanı da temizlik söz konusu olduğunda. Halı döşeme ile, bu rahatsız edici karışıklıklar, sadece halıyı lekelemekle kalmayıp, aynı zamanda tuzak kokularını da gömdüklerinde daha da can sıkıcı hale gelir. Parke döşeme ile bu karışıklıklar yalnızca geçicidir ve hızlı ve kolay bir temizlik gerektirir.

Parke döşeme seçeneklerimizi keşfetmeye hazır mısınız? Parke döşeme serimize göz atmak ve bugün numune siparişi vermek için buraya tıklayın! Hala parke döşeme ve evcil hayvanların bir arada var olabileceğine ikna olmadınız mı? Web sitemizde su geçirmez laminat koleksiyonlarımıza göz atın.

 

Hakkında admin