Bir parke tahtası, uçlar, kendin yap, parke restorasyonundan çizikler nasıl giderilir

Parke tahtasındaki çizikler nasıl giderilir: uzmanlardan en iyi ipuçları ve yaşam tüyoları

Tüm spektrum arasında zemin kaplamaları“Svit Parketu” şirketinin ürün yelpazesinde sunulan, ekonomikkararlı ve ekolojik kilit ve yapışkan parke tahtası olarak kabul edilir. Bu, üretimi çeşitli çeşitlerdeki doğal ahşaptan yapılan çok katmanlı bir kaplamadır.

Bir kilitleme sisteminin varlığı nedeniyle, kaplamanın çeşitli seçenekleri vardır. stil. Üst tabakayı oluşturmak için her türlü değerli ahşap kullanılabilir – karaçam veya kayın olabilir, dişbudak, parke tahtaları bambudan bile oluşturulur.

Daha çok beğen parke tahtası serilirve yüzeyindeki küçük mekanik hasarı ortadan kaldırmak için neyin gerekli olduğunu – bu yayında daha sonra öğrenebilirsiniz.

Kendinden döşemeden sonra parke tahtasındaki çizikler nasıl onarılır?

Parke tahtasındaki çizikler nasıl onarılır? Soru, hem kurulumdan sonra hem de uzun süreli çalışma sırasında her zaman alakalı kalır.

Neyin kaplandığına, malzemenin ne tür ahşaptan yapıldığına bağlı olarak, parke tahtasının artıları ve eksileri vardır. Doku parke tahtası üretim sürecinde malzeme çeşitli koruyucu maddelerle işlemden geçirilir ve bitirme aşamasında verniklenir veya yağlanır.

Katlar doğal ahşapYağ işlemlerine tabi tutulmuş olanlar mekanik etkilere karşı daha az dirençlidir. Bu nedenle döşeme kurallarına uyulmadan parke tahtasının güncellenmesi acil bir sorun haline gelebilir. Kurulumdan sonra kaplamanın yüzeyinde çizik ve çiziklerin varlığından, ekipman ve mobilya montajı hariç tutulmaz.

Ahşap döşemedeki küçük çizikleri onarın muhtemelen elle. Bunu yapmak için, “Svit Parketu” şirketinin ürün yelpazesinde sunulan özel araçları kullanmanız gerekir.

Özel ve en önemlisi yüksek kaliteli Alman yapımı rötuş aletleri, parke tahtasındaki talaşları ve çizikleri mümkün olduğunca görünmez hale getirecektir. Daha önemli hasar durumunda, onarımlar ve uzmanların yardımından vazgeçilemez.

Parke ve parkelerdeki çizikler nasıl giderilir, Svit Parke'den ipuçları

Bir parke tahtası nasıl çıkarılır: küresel hasarı ortadan kaldırmanın özellikleri

Önemli bir hasar durumunda kaplama nasıl düzgün bir şekilde onarılır, parke levhası nasıl çıkarılır ve hasarlı alanlar nasıl değiştirilir? Bu süreci profesyonellere emanet etmek daha iyidir, çünkü bunun için profesyonel araçlara sahip olmanız, nasıl ve neyin kesileceğini ve mevcut tüm döşeme yöntemlerini bilmeniz gerekir.

Profesyonel bir testere ve farklı bir uyarlama planı kullanarak, döşenen zeminin tamamının ve genellikle parke tahtasının döşendiği tabanın bütünlüğünü ve dekoratif niteliklerini bozmadan hasarlı alanları çıkarmak mümkündür.

Ayrıca, hasarlı parkeyi değiştirirken, hangisinin kurulum için en uygun olduğunu bilmeniz gerekir: döşenen parke tahtasının derecesi, uzunluğu, yoğunluğu ve kalınlığı. Bu konuda, “Svit Parke” şirketinin uzmanları, ton ve doku açısından gerekli seçeneği seçerek size her zaman yardımcı olmaya hazırdır. Mutfak için bir parke tahtası seçilirse, mümkün olduğunca su geçirmez ve vernikli olması daha iyidir.

Web sitesinde sunulan parke tahtası kataloğugri meşe veya üç şeritli parke, egzotik kaplama türlerine ihtiyacınız olup olmadığına bakılmaksızın, her durum için en uygun çözümü seçmenizi sağlar.

Hangi durumlarda bir parke tahtasının küresel olarak yenilenmesi gerekebilir?

Bazen bir parke tahtasının restorasyonu veya hatta küresel bir onarım gerekli olabilir. Bu, aşağıdaki durumlarda gerekli olabilir:

– Bir koy vardı ve parke tahtası şişmişti.

– Gıcırtı oluşumu ve parke zeminin pratiklik kaybı ile.

– Tahtalar kuruduğunda ve gevşediğinde.

– Çatlaklar ve derin çizikler durumunda.

– Parke tahtasının neye ve nasıl döşeneceği konusundaki bilgisizlikten dolayı kaplamada düzensizlikler oluşmuştur.

– Kaplamada parlaklık kaybı ile.

– Küresel aşınma durumunda.

Parke döşemenin uygunsuz veya uzun süreli kullanımı sürecinde ortaya çıkan durum ve problemler ne olursa olsun, Svit Parke uzmanları gürültü ve toz olmadan durumu hızlı bir şekilde düzeltebileceklerdir.

Bakım kuralları: bir parke tahtası nasıl yıkanır?

Lekeler oluşursa, bunları kendiniz gidermek mümkündür. Bunu yapmak için parke tahtasının nasıl yıkanacağını anlamanız gerekir. Parke tahtası üreticilerinin bir derecelendirmesi olduğu gibi, parke zemin bakım ve temizlik ürünleri de öyle. Kullanımda en etkili ve ekonomik olan LOBA Almanya yabancı üretim araçlarıdır. Araçlar, parke tahtasının görünümünü ve rengini bozmadan, çalışma sırasında oluşan lekeleri hem yıkamanızı hem de çıkarmanızı sağlar.

Çeşitli parke zemin kusurlarını önlemek için montajı profesyonel, düzenli ve uygun şekilde yapılmalı ve üreticinin çalışma önerilerini unutmamak gerekir.

Hakkında admin