2022’de En Popüler Parke Zemin Renkleri

Son güncelleme 15 Ağustos 2022, 07:15

Raporlar, parke döşemenin çizelgelerin tepesinde ev alıcıları için bir numaralı seçenek olarak.

Ancak yeni döşemenize devam etmeden önce, vermeniz gereken önemli bir karar var. Hangi ahşap rengini seçeceksiniz?

Günümüzde her zamankinden daha fazla parke zemin rengi mevcut ve tüm seçenekler arasından bir seçenek seçmeye çalışmak göz korkutucu gelebilir.

Yeni zeminlerinizin ilk günden eski görünmediğinden emin olmak istiyorsanız, kesinlikle mevcut trendlerden biraz ilham almak ve 2022’de hangi zemin renk seçeneklerinin en popüler olduğunu öğrenmek istersiniz.

Parke döşemenizi döşemeye başlamadan önce renk hakkında bilgi sahibi olmaya hazır mısınız? 2022’de büyük olan bazı parke döşeme trendlerini keşfetmek için okumaya devam edin.

Açık Doğal Tonlar

Son birkaç yılda tanık olduğumuz büyük parke zemin trendlerinden biri hafif, doğal tonlardır.

Hafif, doğal parke zemin renklerinin popülaritesinin arkasındaki nedenlerden biri, tasarımda bu ahşap tonlarına doğru genel bir harekettir.

İskandinav tasarımı dalgalar yaratırken, kendine özgü hafif, doğal ahşap renkleri de öyle.

İskandinav etkisini seviyorsanız, açık renkli ahşap zemin renk seçenekleri ideal seçim olabilir.

Sadece trend değil, aynı zamanda pratiktirler. Açık parke zemin renkleri, toz ve kir izlerini gizlemek için mükemmeldir. Ayrıca, oldukça nötr olmakla birlikte, uzaya çok fazla ışık, yumuşaklık ve sıcaklık getirirler.

Bu açık zemin renk seçeneklerinin nötr tonları, çağdaş mobilya ve dekorları eşleştirmeyi de kolaylaştırıyor.

Son olarak, hafif ve doğal parke zemin renkleri de görsel olarak alanlar açabilir ve ferahlık yanılsaması yaratabilir.

Orta Kahverengi

Açık doğal parke zemin renkleri oldukça popüler olmasına rağmen, orta kahverengiler hala denenmiş ve gerçek bir favori olmaya devam ediyor.

Orta kahverengi doğal parke zemin renkleri, geleneksel ve zamansız tasarım stilleriyle özellikle iyi uyum sağlar. Kahverengi tonlar, yüzyıl ortası modern temalı iç mekanlar için bir fon oluşturmak için de idealdir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda orta kahverengi parke zemin rengi vardır, bu nedenle ne kadar koyu gitmek istediğinizi ve hangi tonu istediğinizi biraz düşünün.

Buna yaklaşmanın harika bir yolu, renk paletinizi ve sahip olduğunuz veya alana dahil etmek istediğiniz öğeleri düşünmektir.

Örneğin, orta sıcak tonlu kahverengi bir eskitilmiş meşe zemin, kremler, şeftali tonları ve sıcak metallerden oluşan bir renk paleti ile son derece iyi bir uyum sağlayacaktır.

Öte yandan, daha koyu lekeli, daha soğuk tonlu bir akçaağaç zemin, maviler, yeşiller, zeytin renkleri, griler ve boz kahverengi ile daha iyi gidebilir.

Açık ve koyu zemin renkleri arasında seçim yapmak söz konusu olduğunda, yaratmak istediğiniz kontrast seviyesini de düşünmelisiniz. Örneğin, orta kahverengi parke zemin renkleri, açık renkli duvarlar ve yumuşak mobilyalarla orta düzeyde bir kontrast oluştururken, hafif bir zemin daha yumuşak, daha tek renkli bir görünüm yaratacaktır.

koyu kahverengi

Koyu doğal kahverengiler, açık doğal parke döşeme renkleri ve orta kahverengiler kadar popülerdir.

Koyu doğal kahverengiler bir ifade ekler ve bir alana ek bir lüks hissi verebilir. Onlar da çok yetişkin ve geleneksel. Örneğin, çok koyu parke zemin renkleri genellikle Tudor evleri için en iyi seçenektir.

Aynı zamanda pek çok koyu kahverengi tonlar da modern, çağdaş ve minimal mekanlara fazlasıyla uyum sağlıyor.

Koyu kahverengi parke döşeme renkleri, beyaz duvarlarla eşleştirilirse, etki eklemek için harika olan çok fazla kontrast oluşturabilir.

Pratiklik söz konusu olduğunda, daha koyu zemin rengi seçenekleri, açık renklerden daha fazla kir gösterme eğilimindedir. Kırpılan herhangi bir çizik, koyu parke zemin renklerinde de daha belirgindir.

Evinizde çocuklarınız, köpekleriniz veya çok fazla yaya trafiğiniz varsa, pratiklik adına orta veya açık kahverengi bir renk tercih etmek isteyebilirsiniz.

Bununla birlikte, kalbinizi gerçekten koyu bir parke döşeme gölgesine yerleştirdiyseniz, ekstra temizlik faydalı olabilir.

Dahası, iç tasarım uzmanlar tahmin ediyor Son Met Gala’nın etkisinin insanların evlerine karanlık antika ahşaplar şeklinde taşması muhtemel. Bu doğruysa, koyu kahverengi, 2022’de büyük parke zemin trendlerinden biri olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Siyah

Zemininizin bir açıklama yapmasını istiyorsanız, o zaman siyah parke döşeme renkleri cevaptır.

Blackwood zeminler çok yaygın değildir, bu nedenle evinizi anında farklılaştıracaktır. Yüksek kontrastlı bir görünüm elde etmek için de idealdirler.

Architectural Digest’e göresiyah parke döşeme, en iyi balıksırtı veya en geniş badanalı tahtalar dahil olmak üzere diğer seçeneklerden hem daha lüks hem de daha beklenmedik.

Dezavantajları söz konusu olduğunda, siyah muhtemelen tüm parke zemin renk seçeneklerinin en yüksek bakımıdır. Odalardan en fazla ışığı alır.

Bununla birlikte, cesur, yüksek kontrastlı, sinirli ve korkusuz bir şey yapmak istiyorsanız, siyah bir parke zemin seçmek bunu başarmak için mükemmel olabilir.

Badanalı Seçenekler

Parke zemin renkleri söz konusu olduğunda oldukça popüler olan bir diğer seçenek de badanalı seçeneklerdir. Beyaz badanalı parke zeminler, bazı ev sahiplerinin sevmediği daha sıcak sarı ve turuncu tonları gizler ve harika bir nötr seçenek oluşturur.

Badanalı zeminler, hem kıyı hem de modern çiftlik evi tasarım stilleriyle rüya gibi bir eşleşme. Bununla birlikte, nötr yapıları sayesinde çeşitli estetikler için harika bir fon oluşturabilirler.

Ultra açık renkleri sayesinde beyaz badanalı parke zeminler ayrıca odalara çok fazla ışık getirir ve ekstra alan yanılsaması yaratabilir.

Beyaz badanalı döşeme, odaların daha temiz ve düzenli görünmesini de sağlayabilir.

Gri

Gri, son birkaç yıldır iç tasarım alanındaki tüm öfke olmuştur. Bu nedenle, gri parke döşeme çok popüler bir seçenek olmuştur ve hala birçok ev sahibi için tercih edilen bir seçimdir.

Bununla birlikte, son birkaç yılda, grinin popülaritesi biraz yavaşladı ve bazı tasarımcılar onu yorgun ve abartılı olarak nitelendirdi. Gri nötr olduğu için muhtemelen modası pek geçmeyecektir.

Gri renk paletini mi seviyorsun yoksa kalbinin gri tonlu parke zemine mi dayandığını düşünüyorsun? Eğer öyleyse, o zaman yavaşlayan parke zemin trendlerinden biri olduğu gerçeğinin sizi caydırmasına izin vermemelisiniz.

Gri, eskiden olduğu kadar sıcak bir trend olmasa da, büyük olasılıkla iç mekanlarda yaygın bir renk olmaya devam edecek.

Dahası, gri bir iç mekanı güncel hissettirmenin birçok yolu var. Püf noktalarından biri, kahverengi ahşap ve deri gibi doğal olarak zıt tonlarla ısıtmaktır.

Sarı Tonlar

Sarı, şu anda en az popüler olan zemin rengi seçeneklerinden biri olabilir. Bazı insanlar sarı ahşap renklerini eski, sararmış vernikle ilişkilendirir; bu, çok sarı tonlu ahşabın o kadar popüler olmamasının nedenlerinden biri olabilir.

Geleneksel veya çağdaş bir tasarım stili elde etmeye çalışıyorsanız, sarı tonları süslemek de zor olabilir.

Ancak bu, sarı tonlu parke zemin renklerini hiç düşünmemeniz gerektiği anlamına gelmez. Sarı tonlu ahşabı seviyorsanız, onu bir seçenek olarak dahil etmek için yeterli bir sebep.

Dahası, sarı tonlu parke zemin renkleri belirli özel tasarım hedefleri için de ideal olabilir. Örneğin, rustik veya kabin tarzı bir his yaratmayı hedefliyorsanız, sarı tonlu parke mükemmel bir seçim olabilir.

Yeni bir binada veya aile evinde yaşanmış bir his elde etmek istiyorsanız, sarı tonlu parke döşeme renkleri de kullanışlıdır.

Kırmızı Tonlar

Daha az popüler olan parke zemin renk seçeneklerinin bir diğer seti kırmızı ve turuncu tonlardır.

Bunun nedeni, tamamen modası geçmiş veya doğal olarak istenmeyen olmaları değildir. Bunun yerine, kırmızı tonlu ahşap polarize olma eğilimindedir. Bunun anlamı, çoğu insanın onları sevmesi ya da onlardan nefret etmesidir.

Kırmızı tonlu parke döşeme de incelikten başka bir şey değildir, bu nedenle bir odaya daha yumuşak ve daha nötr ahşapların yaptığı gibi karışmaz.

Siyah gibi, kırmızı tonlu parke döşeme bir açıklama yapar ve yüksek bir görsel etkiye sahiptir. Ancak, diğer renkler ve tasarım öğeleriyle eşleştirmek daha zordur çünkü siyahın aksine kırmızı nötr değildir.

Bununla birlikte, kırmızı tonlu parke zemin renk seçenekleri şaşırtıcı derecede çok yönlüdür ve hem çağdaş hem de geleneksel tasarım stilleriyle eşleştirilebilir.

En İyi Fiyatlara Parke Zemin Renkleri

Parke döşemeyi döşemeden önce doğru rengi seçmek kafa karıştırıcı bir görev gibi gelebilir. Ancak, artık 2022’den itibaren ana parke zemin trendlerini bildiğinize göre, tasarım açısından zamana direnecek bir seçenek seçmeye hazır olacaksınız.

Parke kurulumunuz için olası zemin rengi seçeneklerini seçmeye hazır mısınız? Ülkedeki en iyi fiyatlardan bazılarında çeşitli parke zemin renkleri stoklarız.

Parke döşeme seçimlerimize göz atmak için bugün çevrimiçi mağazamızı ziyaret edin.

Hakkında admin